Skip to:

26 kwietnia 2013 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak spotkał się z Sędzią Edytą Bronowicką - Prezes Fundacji Iustita. Fundacja Iustita prowadzi działalność oświatową i wychowawczą w zakresie doskonalenia zawodowego sędziów i pracowników wymiaru sprawiedliwości. Zajmuje się również edukacją propagującą nowe techniki informatyczne stosowane w wymiarze sprawiedliwości.

Ustalono, że Rzecznik Praw Dziecka we współpracy z Fundacją Iustitia przygotuje i przeprowadzi cykl szkoleń dla sądów z zakresu prawa rodzinnego, które w szczególności obejmą problematykę zabezpieczenia sytuacji dzieci w rozwodzie.

W trakcie spotkania Rzecznik Praw Dziecka podkreślił, że trudna sytuacja dzieci jest widoczna na kanwie wielu spraw prowadzonych przez jego urząd, zaznaczając, że podczas rozwodu dziecko jest najczęściej świadkiem, a często uczestnikiem wielu konfliktów naruszających jego poczucie bezpieczeństwa. Zbyt często rodzice pozostają skupieni na własnych problemach i zaangażowani we własne problemy nie dostrzegają, że traktują małoletniego przedmiotowo. Pierwszy etap szkoleń zaplanowano na wrzesień 2013 roku.