Skip to:

24 kwietnia Rzecznik Praw Dziecka spotkał się w Biurze z uczniami klasy VB ze Szkoły Podstawowej nr 279 w Warszawie.

Głównym tematem rozmów były prawa dziecka – uczniowie z zapałem dyskutowali z Markiem Michalakiem, zadawali mnóstwo pytań, wskazywali na to, co ich zdaniem jest najważniejsze. Rzecznik Praw Dziecka wyjaśniał wątpliwości, opowiadał też o swojej pracy i różnorodnych działaniach na rzecz najmłodszych. Podkreślił, że priorytety wskazywane przez jego dzisiejszych gości będą uległy zmianie; wraz z ich wiekiem zwiększy się na przykład potrzeba prywatności, czy realizowane przez dorosłych prawo dziecka do wysłuchania go.

Piątoklasiści byli bardzo zainteresowani pracą Rzecznika- pytali o początki pracy na rzecz dzieci, historię funkcji rzecznika i sposoby interwencji. Bardzo zainteresowali się Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka; dyskutowali też o kampaniach społecznych dotyczących dzieci, które obejrzeli w trakcie wizyty.

Na spotkaniu goście Rzecznika przygotowali specjalny plakat o prawach dziecka, uzupełniając go podczas rozmowy. Na koniec Marek Michalak pozował do niezliczonych „selfie” ze swoimi gośćmi.