Skip to:

Czy młody człowiek może powiedzieć „nie” zgodnie z prawem? – to tytuł spotkania z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem w ramach tegorocznego Uniwersytetu Dzieci. W wykładzie, który odbył się w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, wzięło udział 250 słuchaczy.

Pełna sala, świetna atmosfera i moc pytań – tak w skrócie można opisać spotkanie Rzecznika Praw Dziecka ze studentami Uniwersytetu Dzieci w Krakowie. Marek Michalak wyjaśniał, kiedy młodzi ludzie mogą mówić „NIE”, nie naruszając przy tym żadnych praw, a także pytał słuchaczy o – ich zdaniem – najważniejsze prawa.

- Byliście znakomici, aktywności mogą się od was uczyć dorośli studenci – mówił Rzecznik.

Podczas wykładu Odznaką Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI Marek Michalak wyróżnił Stowarzyszenie „Piękne Anioły”. Od lat celem Stowarzyszenia jest sprawianie, aby dzieci patrzyły na świat w lepszych barwach. Najbardziej potrzebującym, często z rodzin wielodzietnych, daje miejsce do nauki przy własnym biurku, możliwość spania we własnym łóżku czy zaprojektowania przez siebie własnego pokoju.