Skip to:

Szpaler uczniów przywitał 9 września 2011 roku Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka przed Szkołą Podstawową nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile.

Uczęszcza do niej 431 uczniów, w tym 10 proc. to dzieci z niepełnosprawnością.

Szkoła przestronna, z kolorowymi wnętrzami, jest bogato wyposażona, ma przystosowane do wielu potrzeb dzieci sale lekcyjne.

Dwoje dziecięcych przewodników zaprosiło Rzecznika do klasy 2 b, w której w ubiegłym roku najmłodsi rozpoczęli naukę w systemie sześciolatków. Klasa świetnie wyposażona, częściowo za pieniądze z dotacji unijnych. Dzieci przygotowały specjalny program artystyczny, z elementami wiedzy o świecie. RPD odwiedził następnie I a, 23 sześciolatków rozpoczęło w tym roku naukę. Dzieci pokazywały, co już się w ciągu kilku dni nauczyły. Mówiły, że lepiej im w szkole, niż w przedszkolu.

Rzecznik Praw Dziecka oprowadzony został też po klasach językowych, pracowni informatycznej. W czytelni spotkał się z grupą uczniów, która pytała go o jego pracę, o sprawy jakie trafiają do niego. W tej placówce jest kompleks sportowo-rehabilitacyjny, gdzie odbywa się m.in. rehabilitacja i gimnastyka korekcyjna. Są tutaj dwie sale gimnastyczne, siłownia, nawet sauna. Jest też boisko z placem zabaw dla najmłodszych. Działają tutaj tez klasy sportowe.

Szkoła posiada ponadto gabinety psychologa i logopedy, gdzie odbywają się zajęcia indywidualne, a także wyposażony nowocześnie, za pieniądze samorządu, gabinet stomatologiczny. Jak poinformowano RPD placówka ma podpisaną umowę z NFZ i dentysta leczy w nim dzieci z tej szkoły.

Marek Michalak otrzymał odznakę "Przyjaciela szkoły".

Szpaler uczniów przywitał 9 września 2011 roku Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka przed Szkołą Podstawową nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile.