Skip to:

25 kwietnia br. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak spotkał się z uczniami Zespołu Szkół w Wielowsi (gmina Sieroszowice),  gdzie uczestniczył w uroczystym otwarciu Gminnego Centrum Mediacji w Szkole Podstawowej w Wielowsi.

W uroczystym otwarciu Centrum uczestniczył – obok Marka Michalaka – także  Wójt Gminy Sieroszewice Czesław Berkowski. Rzecznik podkreślił, że Centrum to miejsce, które pozwala zwalczać zjawisko przemocy w zarodku, zanim do niej dojdzie. Zaznaczył, że z tego względu to bardzo ważne narzędzie w rękach uczniów, którym na sercu leżą problemy ich rówieśników, którzy chcą pomóc je rozwiązywać w sposób profesjonalny, ale i koleżeński. Rzecznik zauważył, że 25 kwietnia to dzień, w którym szczególną uwagę zwracamy na zjawisko alienacji rodzicielskiej. Wyraził nadzieję, że młodzi ludzie zarażeni ideą mediacji, będą  w swoim życiu bezprzemocowo rozwiązywać konflikty, nie krzywdząc nikogo. 

Podczas spotkania z młodzieżą Rzecznik wręczył certyfikaty mediatorom rówieśniczym, którzy w lutym 2018 roku odbyli szkolenie. Młodzież przygotowała nie tylko ciekawy program artystyczny i sporo pytań o prawa dziecka i ważne sprawy młodych ludzi, ale także niespodziankę dla Rzecznika, który otrzymał tytuł Ambasadora Mediacji Rówieśniczej.

Wielowieś: Uczniowie wręczyli Rzecznikowi Praw Dziecka tytuł Ambasadora Mediacji