Skip to:

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak odwiedził dzieci, wypoczywające na koloniach w Istebnej i Rabce Zdroju.

W sobotę 22 sierpnia Rzecznik spotkał się z dziećmi ze Śląska, wypoczywającymi w ośrodku "Halniak" w Istebnej. Dzieci rozmawiały z Rzecznikiem o przysługujących im prawach - między innymi o zasadach korzystania z telefonów komórkowych w szkole i na koloniach.

Rzecznik Praw Dziecka odwiedził też dzieci z terenów dotkniętych powodzią, które odpoczywają w Wojewódzkim Centrum Pediatrii "Kubalonka" w Istebnej. Marek Michalak był pod wrażeniem warunków, jakie mają do dyspozycji najmłodsi - podczas sfinansowanych przez Marszałka Województwa Śląskiego kolonii dzieci mogą m.in. skorzystać z zabiegów leczniczych takich, jak inhalacje czy hydroterapia.

W niedzielę Rzecznik Praw Dziecka wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty odwiedzili w Rabce Zdrój dzieci i młodzież, przebywające na zorganizowanych przez Chrześcijańską Organizację Charytatywną "Tabita" koloniach.

Na zakończenie wizyty Marek Michalak spotkał się z dziećmi w "Rabkolandzie", odwiedził Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Osobliwości oraz spotkał się z burmistrzem Rabki.

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak odwiedził dzieci, wypoczywające na koloniach w Istebnej i Rabce Zdroju.