Skip to:

13 czerwca Michał (lat 13), Kacper (lat 10), Maciej (lat 11) i Nina (lat 12)  z olsztyńskiej grupy edukacyjnej Nomada, inicjatorzy akcji #dodaj1 odwiedzili Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, by porozmawiać o idei rodzicielstwa zastępczego. Podczas spotkania młodzi ludzie opowiadali o swoich doświadczeniach i przedstawili Rzecznikowi ideę akcji #dodaj1, która odbywała się pod patronatem honorowym RPD.

Działania młodzieży ukierunkowane są na zwiększenie świadomości dorosłych w zakresie wspierania dzieci z domów dziecka, m.in. poprzez formułę „rodziny zaprzyjaźnionej”. Uczniowie od kilku lat organizują projekty edukacyjne i społeczne.

Na temat najnowszej akcji Michał, Kacper, Maciej i Nina wpadli, gdy ich kolega trafił do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Postanowili działać – tak zrodziła się idea #dodaj1. W Olsztynie 1 czerwca w Dzień Dziecka zorganizowali akcję informacyjną: rozdawali ulotki i angażowali przechodniów w rozmaite zadania – od prac plastycznych po aktywności literackie. Wszystko po to, by wzbudzić u dorosłych refleksję na temat życia dzieci mieszkających w placówkach i przybliżyć mieszkańcom Olsztyna ideę „rodzin zaprzyjaźnionych”.