Skip to:

20 kwietnia br. Rzecznik Praw Dziecka spotkał się z przedstawicielami samorządów uczniowskich z kilku gimnazjów i liceów ogólnokształcących w Warszawie, którzy planują powołać do życia organizację wspierającą działalność samorządów w całej Polsce.

Podczas  spotkania młodzi ludzie wskazywali, że inicjatywy dla nich organizowane są zazwyczaj przez dorosłych. Tym razem postanowili się zrzeszyć i wziąć sprawy w swoje ręce. Goście opowiedzieli Markowi Michalakowi o pomyśle wsparcia działalności szkolnych samorządów. Projekt w pierwszej fazie ma wymiar lokalny, jeżeli przyjmie się w Warszawie, jego autorzy spróbują przenieść go również w wymiar ogólnopolski.

Uczniowie zwrócili się także z prośbą do Rzecznika o wsparcie innego projektu – Konferencji Młodych Liderów, która odbędzie się 12-13 maja br. w Warszawie. Będzie to unikatowe spotkanie młodzieży z przedstawicielami świata polityki, nauki, kultury oraz biznesu i wyjątkowa okazja dla międzypokoleniowej wymiany poglądów na szczególnie ważne dla młodych ludzi tematy. Marek Michalak przyjął zaproszenie do grona prelegentów, dodatkowo zdecydował o objęciu wydarzenia Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Z Rzecznikiem Praw Dziecka spotkali się: Franciszek Sokołowski oraz Filip Rowecki (LO im. Stefana Batorego), Ksawery Daniłowicz (Gimnazjum im. Stefana Batorego), Michał Kucharski (LO im. Tadeusza Czackiego), Rafał Ochmański (LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego), Cyprian Galicki (LO im. Władysława IV), Wojtek Piotrowski (LO im. Stanisława Staszica) oraz Rafał Miklas (SLO im. Pawła Jasienicy).