Skip to:

Wizyta u Rzecznika to część przygotowań do wyjazdu do Hiszpanii, gdzie uczestnicy projektu Erazmus+ z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach przedstawią prezentację dotyczącą praw dziecka.

Projekt pod hasłem „Embracing Europe” realizowany jest przez polskich gimnazjalistów wraz z partnerskimi szkołami m. in. z Belgii, Bułgarii i Irlandii i ma na celu podniesienie świadomości obywatelstwa europejskiego. Uczniowie ze Smardzewic przygotowują prezentację na temat praw dziecka, która za miesiąc zostanie przedstawiona w Madrycie.

Podczas spotkania Marek Michalak pytany był m.in. o to dlaczego Polska nazywana jest ojczyzną praw dziecka, czym możemy pochwalić się na arenie międzynarodowej w kwestii ochrony praw dziecka, a także jak oceniany jest urząd polskiego ombudsmana na tle innych krajów.

Na zakończenie rozmowy Rzecznik Praw Dziecka nagrał pozdrowienia dla wszystkich uczestników projektu, a uczniowie, którzy odwiedzili Biuro RPD otrzymali materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące praw dziecka.