Skip to:

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Toruniu rozpoczął kampanię „Lepsza przyszłość w domu z uśmiechem” promującą adopcję. W konferencji rozpoczynającej akcję uczestniczył Rzecznik Praw Dziecka. Podczas wizyty w Toruniu Marek Michalak spotkał się także z dziećmi z kilku placówek edukacyjnych. 

Na spotkaniu zaprezentowano specjalny spot promujący adopcję, przygotowany przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Toruniu. Ma on zadanie zwiększyć tolerancję zarówno dla rodziców oddających dzieci, jak i tych, którzy decydują się na przyjęcie ich do siebie.

- Mam świadomość, że wielu rodziców oczekuję w kolejce na adopcję dziecka. Priorytetem jednak musi być tworzenie sytuacji, aby dzieci nie czekały ani jednego zbędnego dnia. Powinny jak najszybciej trafić do rodziny – przypominał Rzecznik Praw Dziecka.

Anna Sobiesiak, Dyrektor Ośrodka opowiedziała o mitach związanych z adopcją oraz najtrudniejszych problemach zarówno dzieci jak i potencjalnych rodziców.

W kolejnej części wizyty Rzecznik Praw Dziecka spotykał się z uczniami toruńskich placówek edukacyjnych. Najpierw odwiedził Zespół Szkół nr 5, następnie SP nr 33 – Toruńską Szkołę Terapeutyczną, na koniec był gościem uczniów Zespołu Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Gimnazjum i Liceum Akademickie. W każdej szkole dzieci rozmawiały z Rzecznikiem o prawach dziecka oraz pracy Rzecznika Praw Dziecka.