Skip to:

W piątek 24 kwietnia 2015 roku zmarł w Warszawie minister Władysław Bartoszewski, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego. Odszedł wielki Polak i patriota.

Profesor Władysław Bartoszewski był człowiekiem niezwykłym, wzorem dla wielu Polaków. Oddany Polsce, przez całe swoje życie pracował na jej rzecz, zaangażowany także na rzecz dialogu międzynarodowego.

O tym, jak ważny jest dialog i porozumienie między ludźmi, pamiętał także w życiu prywatnym. W roku swoich 93 urodzin – 27 lutego - dołączył do grona ambasadorów kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka „Reaguj. Masz prawo.”

Podpisując deklarację kampanii przyznał, że nigdy nie stosował przemocy wobec dzieci i sam jako dziecko nie był bity - Nigdy nie dostałem nawet żadnego klapsa i nigdy nie dawałem klapsów swojemu synowi -  mówił.

- Bartoszewski, bój się Boga! Co ty wyrabiasz?! – to jedyna reprymenda, którą Minister Władysław Bartoszewski dyscyplinował syna.

Warto być przyzwoitym, choć to nie zawsze się w życiu opłaca, ale warto. Człowiek przyzwoity nie bije dzieci, szanuje wszystkich ludzi – powiedział profesor podczas ostatniego spotkania z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem.

Wspomnienie prof. Władysława Bartoszewskiego