Skip to:

Podczas czterodniowego święta Czytelników, Autorów i Wydawców najmłodsi miłośnicy książek mieli okazję 6 grudnia na dworcu Wrocław Główny spotkać się z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem oraz autorkami książki „Moje prawa, ważna sprawa!” Anną Czerwińską-Rydel i Renatą Piątkowską.

Targi to jednak nie tylko spotkania z autorami ulubionych książek. W programie nie zabrakło także licznych atrakcji: warsztatów, spektakli, dyskusji i konkursów. Dzieci podczas spotkania z Rzecznikiem wskazywały, które prawa dziecka są ich zdaniem najważniejsze, dzieliły się swoimi przemyśleniami nt. ulubionych lektur. Z uwagą wysłuchały fragmentów opowiadań autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni sali CzasDzieci.pl dyskusja o prawach dziecka dotyczyła także Janusza Korczaka. Młodzi wrocławianie wskazywali, którzy bohaterowie Starego Doktora zapadli im szczególnie w pamięci i wyjaśniali dlaczego właśnie Janusz Korczak zasłużył w pełni na miano pierwszego nieformalnego rzecznika praw dziecka.

Organizatorem 23. Wrocławskich Targów Dobrych Książek jest Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biuro Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Szczegółowy program 23.Wrocławskich Targów Dobrych Książek dostępny jest na www.wpdk.pl.