Skip to:

25 września 2017 r. do Rzecznika Praw Dziecka przybyli młodzi goście z Legnicy – podopieczni szkół, w których działają koła TPD – wraz z wychowawcami, opiekunami oraz prezesem Legnickiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Kazimierzem Pleśniakiem.

Dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka oraz porozmawiać z Markiem Michalakiem na temat swoich praw. Młodzi ludzie udowodnili, że świetnie je znają. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, włączając się w dyskusję i z wielkim przejęciem omawiając prezentowane im filmy z kampanii społecznych Rzecznika Praw Dziecka, dotyczących relacji pomiędzy rówieśnikami.

Podczas wizyty odbyło się uroczyste przyznanie Rzecznikowi Praw Dziecka honorowego tytułu „Przyjaciel Legnickiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci”. W trakcie spotkania był też czas na zadawanie nurtujących dzieci pytań, odnoszących się do działalności Rzecznika Praw Dziecka i wykonywanych przez niego obowiązków. Nie zabrakło również pytań bardziej osobistych.

Po wesołych i niezwykle przyjemnie spędzonych chwilach, zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia, a dzieci i towarzyszący im podczas pobytu w Warszawie dorośli, otrzymali przygotowane specjalnie dla nich upominki – książki, materiały informacyjne  oraz audiobooki z biblioteki Rzecznika Praw Dziecka.