Skip to:

Czy młody człowiek może powiedzieć „nie” zgodnie z prawem? – to tytuł wykładu inauguracyjnego, jaki na Wadowickim Uniwersytecie Dzieci 14 października wygłosił dla najmłodszych studentów Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Podczas inauguracji Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci nowi studenci odebrali indeksy i wysłuchali (a właściwiej aktywnie wzięli udział) wykładu Rzecznika Praw Dziecka. Świetna atmosfera i mnóstwo pytań – tak można w skrócie podsumować spotkanie ze studentami WUD. Marek Michalak wyjaśniał, kiedy młodzi ludzie mogą mówić „NIE”, nie naruszając przy tym żadnych praw, a także pytał słuchaczy o – ich zdaniem – najważniejsze prawa.

Podczas inauguracji odbyła się dekoracja Orderem Uśmiechu pani Barbary Fender, która od blisko 30 lat jako bibliotekarka w Szkole Podstawowej w Jaszkowicach zachęca dzieci do czytania, organizuje spotkania z pisarzami, warsztaty i konkursy oraz prowadzi z dziećmi zajęcia o charakterze terapeutycznym, promuje wśród uczniów także zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.