Skip to:

Za nami I Bieg W Obronie Praw Dziecka w Aleksandrowie Łódzkim. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wraz z Poseł na Sejm RP Agnieszką Hanajczyk i Burmistrzem Aleksandrowa Łódzkiego Jackiem Lipińskim uroczyście zainaugurowali tę wyjątkową, sportową imprezę. W sobotnim biegu wystartowało 156 młodych zawodników.

Każdy, kto ukończył bieg główny na płycie boiska otrzymał pamiątkowy medal, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc z rąk Rzecznika Praw Dziecka, Poseł na Sejm RP Agnieszki Hanajczyk i burmistrza Jacka Lipińskiego odebrali puchary.

- Świetna organizacja, inicjatywa, super energia – podsumował I bieg Marek Michalak i podkreślił, że bardzo cieszy się, że będzie to impreza cykliczna, promująca prawa dziecka. Emocji nie brakowało także podczas gry terenowej „Na herbatce z Panem Korczakiem” oraz przy rozstrzygnięciu Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Prawa Dziecka – Moje Prawa”, któremu towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac.

Dzień na sportowo w Aleksandrowie Łódzkim zwieńczyło otwarcie placu zabaw, przygotowanego dla najmłodszych w ramach inwestycji budżetu obywatelskiego.