Skip to:

Prawo do radości, do miłości, do wolności, do marzeń i do przyjaźni – to tylko niektóre z praw, jakie wymienili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku, którzy 6 grudnia odwiedzili Rzecznika Praw Dziecka.

Rzecznik Praw Dziecka nie ustaje w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, aby w bezpośredni sposób zachęcać je do troski o własne prawa. Tym razem swojego Rzecznika odwiedzili uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami.

Jak zwykle była to świetna okazja do przypomnienia historii praw dziecka, dyskusji o ich znaczeniu oraz powadze. Dzieci pytały Marka Michalaka kto wymyślił prawa dziecka, kiedy powstał urząd Rzecznika, a także co z pracami domowymi – dlaczego jest ich tak dużo i czy nie powinny być zakazane.

– Dyskusja się toczy. Włączyli się w nią też sami nauczyciele i mnie to cieszy. Nie chodzi o to, by prac zakazać całkowicie, ale mam nadzieję, że ich będzie mniej – zaznaczył Rzecznik.

Uczniowie odśpiewali radośnie piosenkę o prawach dziecka, a na koniec wizyty wszyscy goście Rzecznika otrzymali zestawy informacyjno-edukacyjne poświęcone prawom dziecka.