Jak skutecznie reprezentować dzieci. Wspólne działania RPD i UNICEF

pismo

Podnoszenie wiedzy i umiejętności prawników w zakresie reprezentacji dzieci były tematem spotkania Rzeczniczki Praw Dziecka z UNICEF, które odbyło się w siedzibie Biura RPD.

Podczas spotkania 11 marca Moniki Horna-Cieślak z Olgą Trocha, radcą prawnym, specjalistką ds. ochrony dzieci w Biurze UNICEF ds. Reagowania na Potrzeby Uchodźców w Polsce, Rzeczniczka Praw Dziecka zwróciła uwagę, jak ważne jest szkolenie osób, które reprezentują dzieci w postępowaniach. Ich wiedza, kompetencje i umiejętności mogą okazać się kluczowe dla interesów młodych osób.

W wydarzeniu wzięli udział również eksperci z Biura Rzeczniczki Praw Dziecka: Joanna Repeć z Zespołu Prawa Karnego oraz Michał Żłobecki, dyrektor Zespołu Spraw Międzynarodowych i Konstytucyjnych.

Spotkanie miało charakter roboczy, a jego celem było przygotowanie programu i założeń szkolenia dla prawników, mających w przyszłości prowadzić sprawy w postepowaniach z zakresu naruszeń praw dzieci.

Rzeczniczka Praw Dziecka podtrzymała chęć współpracy z UNICEF w ramach organizacji przyszłych szkoleń.