Rzecznik Praw Dziecka

Razem przeciwko handlowi ludźmi

PGE

Na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja „Razem przeciwko handlowi ludźmi, pracy przymusowej i wyzyskowi pracowniczemu – aktualne działania i dalsze kierunki”. Rzeczniczkę Praw Dziecka reprezentował Michał Żłobecki z Zespołu Spraw Międzynarodowych i Konstytucyjnych.

Wydarzenie 9-10 kwietnia zorganizowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w związku z prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Konferencja zgromadziła ekspertów oraz przedstawicieli instytucji unijnych, służb mundurowych, administracji publicznej oraz organizacji międzynarodowych i pozarządowych. Uczestnicy wspólnie analizowali wyzwania i aktualne zjawiska związane z handlem ludźmi do celów pracy przymusowej oraz szukali skutecznych rozwiązań na poziomie europejskim.

Podczas paneli tematycznych omawiano m.in. przykłady działań podejmowanych w krajach członkowskich UE, nowe formy wyzysku, w tym związane z przestępczością przymusową oraz wpływ technologii na zwalczanie handlu ludźmi.

Szczególną uwagę poświęcono kwestii wsparcia ofiar – zwłaszcza dzieci – oraz potrzebie zacieśnienia współpracy międzynarodowej w celu skuteczniejszej ochrony praw człowieka.

Potrzebujesz pomocy?
Czat dla dzieci i młodzieży

Czat dla dzieci i młodzieży

Ten czat przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci i młodzieży.

Jeśli jesteś rodzicem lub osobą dorosłą, skorzystaj z innych form kontaktu dostępnych na stronie.