Finał Konkursu Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym w Biurze RPD

Zdrowie psychiczne bez tabu. To cel Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym zorganizowanego przez Future Tomorrow Organisation. Rzeczniczka Praw Dziecka, która objęła wydarzenie patronatem honorowym, zasiadła też w jury konkursu.

11 kwietnia w Biurze Rzeczniczki Praw Dziecka odbył się finał konkursu, po którym ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Obywatelskie w Ursusie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Paulina Piechna-Więckiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, posłanka Marta Golbik, przewodnicząca Podkomisji Stałej do spraw Zdrowia Psychicznego, prof. Jolanta Tkaczyk, prorektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Monika Horna-Cieślak podkreśliła, że bardzo się cieszy z możliwości wspierania tak ważnej inicjatywy, która ma na celu edukację i zwiększenie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego. Szczególnie, że konkurs powstał z myślą o młodych ludziach, ich potrzebach i głosie, który zasługuje na to, by być słyszanym.

Zdrowie psychiczne i wyzwania mu towarzyszące to temat, który dotyczy każdego, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy życiowej sytuacji.

Do konkursu zgłosiło się 942 uczniów z całej Polski. Niemal tysiąc młodych osób zdecydowało się poświęcić swój czas i energię, by zgłębić temat zdrowia psychicznego. Podczas finału swoje autorskie projekty edukacyjne zaprezentowało 21 najlepszych uczestników. Każdy z nich opowiedział własną historię – przez pryzmat kreatywnego działania, empatii i zaangażowania społecznego. Ich pomysły pokazują, że młodzi ludzie mają odwagę mówić, działać i zmieniać świat wokół siebie – krok po kroku, rozmową po rozmowie.