W posiedzeniu Podkomisji stałej do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi Rzeczniczkę Praw Dziecka reprezentowała Paulina Domek z Zespołu Spraw Międzynarodowych i Konstytucyjnych Biura RPD.
Tematyka wydarzenia
Podczas obrad 25 marca 2026 r. omówiono kluczowe zagadnienia związane z działalnością organizacji pozarządowych, w tym sprawy dotyczące polityki młodzieżowej, prac nad Krajową Strategią Młodzieżową oraz kierunków działania Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Spotkanie miało na celu wzmocnienie działań na rzecz partycypacji dzieci i młodzieży.
Wzmacnianie głosu młodych
Udział przedstawicielki Biura RPD w posiedzeniu podkomisji wpisuje się w szersze działania na rzecz wzmacniania głosu młodych osób w życiu publicznym.
18 marca 2026 r. w Biurze Rzeczniczki Praw Dziecka odbyło się uroczyste posiedzenie i połączone z rozszerzeniem składu Zespołu ds. partycypacji dzieci i młodzieży, współtworzonego przez RPD i UNICEF Polska. W trakcie posiedzenia wręczono powołania nowym osobom, a w wystąpieniach podkreślono znaczenie realnego włączania dzieci i młodzieży w procesy decyzyjne oraz konieczność umacniania ich obywatelskiej sprawczości.
Uroczyste powołania do Zespołu do spraw partycypacji dzieci i młodzieży
Zarówno prace Zespołu ds. partycypacji, jak i udział w posiedzeniu podkomisji pokazują konsekwentne zaangażowanie Biura RPD w rozwijanie mechanizmów partycypacji społecznej oraz dbałość o to, by głos młodych osób był słyszany i uwzględniany w procesach publicznych.