Podczas II posiedzenia Zespołu Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem do spraw Edukacji, Polityki Młodzieżowej i Sportu, Rzeczniczkę Praw Dziecka reprezentowała Katarzyna Hernandez, dyrektorka Zespołu Edukacji Cyfrowej i Bezpieczeństwa w Sieci Biura RPD.
Głównym tematem spotkania 14 kwietnia 2026 r. było omówienie oraz przekazanie uwag do projektu ustawy dotyczącej wprowadzenia zakazu używania smartfonów w szkołach.
Rozwiązania legislacyjne
Uczestnicy, w tym przedstawiciele organizacji młodzieżowych, dyskutowali nad proponowanymi rozwiązaniami legislacyjnymi, zwracając szczególną uwagę na ich potencjalny wpływ na uczniów, nauczycieli oraz funkcjonowanie placówek oświatowych.