Rzecznik Praw Dziecka

Zakaz smartfonów w szkołach. Dyskusja nad projektem ustawy

Telefony w rękach nastolatków

Podczas II posiedzenia Zespołu Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem do spraw Edukacji, Polityki Młodzieżowej i Sportu, Rzeczniczkę Praw Dziecka reprezentowała Katarzyna Hernandez, dyrektorka Zespołu Edukacji Cyfrowej i Bezpieczeństwa w Sieci Biura RPD.

Głównym tematem spotkania 14 kwietnia 2026 r. było omówienie oraz przekazanie uwag do projektu ustawy dotyczącej wprowadzenia zakazu używania smartfonów w szkołach.

Rozwiązania legislacyjne

Uczestnicy, w tym przedstawiciele organizacji młodzieżowych, dyskutowali nad proponowanymi rozwiązaniami legislacyjnymi, zwracając szczególną uwagę na ich potencjalny wpływ na uczniów, nauczycieli oraz funkcjonowanie placówek oświatowych.

Potrzebujesz pomocy?
Czat dla dzieci i młodzieży

Czat dla dzieci i młodzieży

Ten czat przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci i młodzieży.

Jeśli jesteś rodzicem lub osobą dorosłą, skorzystaj z innych form kontaktu dostępnych na stronie.