Rzecznik Praw Dziecka

RPD odwiedziła VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu

Pięć kobiet siedzących na krzesłach

Spotkanie z Moniką Horna-Cieślak Rzeczniczką Praw Dziecka pod hasłem „Dobro dziecka – prawa, odpowiedzialność i dialog” zgromadziło uczniów, nauczycieli oraz przedstawicieli środowiska oświatowego oraz samorządowego.

Wśród inicjatorek wydarzenia, które odbyło się 15 kwietnia 2026 r., była m.in. uczennica szkoły Aleksandra Mieczkowska, laureatka konkursu „Młody Człowiek bez Barier”.

Uczniowie pytają

Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i uzyskania informacji o dostępnych formach wsparcia oraz miejscach, w których mogą szukać pomocy w sytuacjach trudnych lub kryzysowych. Podczas panelu dyskusyjnego poruszono kluczowe kwestie dotyczące praw ucznia w środowisku szkolnym, odpowiedzialności oraz roli instytucji publicznych.

Dialog i świadomość

Wizyta Rzeczniczki Praw Dziecka była istotnym elementem wzmacniania świadomości prawnej młodzieży oraz promowania postaw opartych na dialogu, empatii i wzajemnym szacunku. Podkreślono znaczenie otwartej komunikacji między młodymi osobami a instytucjami publicznymi oraz potrzebę szybkiego reagowania na pojawiające się wyzwania.

Potrzebujesz pomocy?
Czat dla dzieci i młodzieży

Czat dla dzieci i młodzieży

Ten czat przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci i młodzieży.

Jeśli jesteś rodzicem lub osobą dorosłą, skorzystaj z innych form kontaktu dostępnych na stronie.