Rzecznik Praw Dziecka

Spotkanie uczniów z Rzeczniczką Praw Dziecka

Grupa dzieci w jasnym pokoju biurowym

Uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach odwiedzili Biuro RPD w Warszawie, gdzie mieli okazję poznać kulisy pracy tej instytucji oraz porozmawiać o prawach najmłodszych.

W spotkaniu dzieci z Moniką Horna-Cieślak Rzeczniczką Praw Dziecka 20 kwietnia 2026 r. uczestniczyli także Katarzyna Tomczyk i Jakub Czemierowski z Sekcji Obsługi Asystenckiej Biura RPD.

Dialog o doświadczeniach

Uczniowie uczestniczyli w dyskusji dzieląc się swoimi przemyśleniami i zadając liczne pytania. Udali się na zwiedzanie Biura RPD, gdzie mogli zobaczyć, jak wygląda praca tej instytucji od środka.

Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12

Jednym z ważniejszych punktów programu była wizyta w Dziecięcym Telefonie Zaufania 800 12 12 12 Rzeczniczki Praw Dziecka, gdzie pracownicy opowiedzieli o swojej pracy. Odpowiadali również na pytania uczniów. Kolejnym etapem było spotkanie z Janem Gawrońskim, ekspertem – społecznym zastępcą RPD. Jan Gawroński podzielił się swoją historią oraz opowiedział o obowiązkach i zaangażowaniu w działania na rzecz młodych osób.

Gabinet Rzeczniczki oczami dzieci

Duże zainteresowanie wzbudził gabinet Rzeczniczki Praw Dziecka, który okazał się miejscem pełnym przyjaznych akcentów, w tym licznych pluszaków oraz prac najmłodszych artystów.

Spotkanie było cennym doświadczeniem i inspirującą lekcją na temat praw dziecka oraz funkcjonowania instytucji publicznych.

Potrzebujesz pomocy?
Czat dla dzieci i młodzieży

Czat dla dzieci i młodzieży

Ten czat przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci i młodzieży.

Jeśli jesteś rodzicem lub osobą dorosłą, skorzystaj z innych form kontaktu dostępnych na stronie.