Rzecznik Praw Dziecka

Dzieciństwo bez Przemocy. RPD i FDDS już po raz trzeci łączą siły

Cztery osoby siedzące przy stole

Monika Horna-Cieślak Rzeczniczka Praw Dziecka spotkała się z przedstawicielkami Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, by porozmawiać o wspólnych działaniach w ramach trzeciej edycji kampanii Dzieciństwo bez Przemocy.

Spotkanie odbyło się 20 maja 2026 r. w Biurze RPD. Wzięły w nim udział: Monika Sajkowska – ekspertką Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, przewodnicząca Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci, Wiktoria Kinik – rzeczniczka FDDS, Emilia Białobrzeska z FDDS oraz Paulina Nowosielska – dyrektorka Zespołu Prasowego w Biurze RPD.

Tegoroczny cel kampanii

Dyskutowano o tegorocznej odsłonie kampanii, która ma koncentrować się na bezpieczeństwie młodych osób, a także w szczególny sposób angażować dzieci i młodzież do wspólnego działania przeciw przemocy. Zdaniem RPD i przedstawicielek FDDS to było bardzo wartościowe i owocne spotkanie oraz ważny krok w kierunku wspólnych działań, szczególnie w obszarze zaangażowania młodych osób i edukacji.

Potrzebujesz pomocy?
Czat dla dzieci i młodzieży

Czat dla dzieci i młodzieży

Ten czat przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci i młodzieży.

Jeśli jesteś rodzicem lub osobą dorosłą, skorzystaj z innych form kontaktu dostępnych na stronie.