Skip to:

- Wzruszający koncert wszystkich pokoleń Fasolek – podsumował jubileuszowy występ zatytułowany „Kolorowe Dni” Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który w finale wręczył Odznaki za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI Ewie Chotomskiej, Andrzejowi Grabowskiemu i Krzysztofowi Marcowi – założycielom zespołu.

Fasolki tańczą i śpiewają już 35 lat. A wszystko zaczęło się w roku 1983 w telewizyjnym TIK-TAKu. Jego twórcy Ewa Chotomska, Andrzej Marek Grabowski i kompozytor Krzysztof Marzec wybrali grupę dzieci, które pomagały współprowadzić telewizyjny program. Przez 35 lat Fasolki wyśpiewały i wytańczyły kilkaset piosenek. Niektóre z nich śpiewają już kolejne pokolenia: „Szczotka, pasta…”, „Mydło lubi zabawę” „Witaminki, witaminki”, „Bursztynek, bursztynek”, „Każdy ma jakiegoś bzika”, „Moja fantazja”. 

Urodzinowy koncert Fasolek zatytułowany „Kolorowe dni”  i dedykowany Wandzie Chotomskiej miał wyjątkowy ciepły, rodzinny klimat – dla starszych był swoistą podróżą w czas dzieciństwa i okazją do wspomnień, dla młodszych – doskonałą zabawą, koncert miał bowiem niezwykłą oprawę muzyczną i choreograficzną, nie brakowało też efektów specjalnych – latającej w przestworzach Ciotki Klotki, oraz dobrze znanych piosenek śpiewanych przez najmłodsze pokolenie Fasolek oraz dawnych uczestników, którzy nagrywali pierwsze TIK-TAKowe teledyski m.in. Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk, która od 20 lat jest choreografem zespołu. O to, aby Fasolki czyściutko śpiewały, od 15 lat troszczy się znakomita harfistka Natalia Dymarska.

W warszawskim klubie Palladium podczas finału koncertu prowadzący: Ewa Chotomska – Ciotka Klotka, Krzysztof Marzec – Pan Tik-Tak i Profesor Ciekawski – Andrzej Marek Grabowski z rąk Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka odebrali Odznaki za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI.