Na Woli uczcili Rok Ireny Sendlerowej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 225 im. J. Gardeckiego i Szkoły Podstawowej nr 236 im. Ireny Sendlerowej postanowili uczcić na Woli Rok Ireny Sendlerowej organizując konkursy dzielnicowe o patronce roku. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak 4 grudnia br. uczestniczył w uroczystym podsumowaniu projektu.

Młodzież miała okazję zapoznać się z życiem i działalnością Ireny Sendlerowej, przygotowując prace plastyczne i literackie w ramach konkursu „Być jak Irena Sendlerowa”. Uczniowie wolskich szkół mogli też spróbować swoich sił w konkursie fotograficznym pt. „Warszawskie ścieżki Ireny Sendlerowej”.

Podczas spotkania w gmachu przy ulicy Brożka wybrzmiały słowa Patronki roku: „Czyniłam ludzką powinność”. Specjalnie na tę okazję uczniowie przygotowali przedstawienie o życiu Ireny Sendlerowej – od czasu dzieciństwa, przez okres okupacji, po dekorację Ireny Sendlerowej Orderem Uśmiechu.

Rzecznik Praw Dziecka w swoim wystąpieniu przywołał wartości, jakimi kierowała się ta wybitna Polka i przypomniał, że Rok Ireny Sendlerowej to doskonała okazja, by spojrzeć w stronę drugiego człowieka i nieść pomoc, zgodnie ze słowami: „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę”.

Laureaci konkursów odebrali nagrody i dyplomy, a na zakończenie spotkania powstała pamiątkowa fotografia.