SOS
Strefa dziecka
Strefa dorosłego
O rzeczniku
Aktualności
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z wyłączeniem:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Raport o stanie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami
Zespół koordynujący w Biurze Rzecznika Praw Dziecka:
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Biuro Rzecznika Praw Dziecka, ul. Chocimska 6, 00-791 Warszawa
Wejście do Biura znajduje się od strony ul. Chocimskiej, bezpośrednio z poziomu chodnika położonego wzdłuż budynku i drogi dojazdowej.
Pojazdy parkowane są na ogólnodostępnych miejskich parkingach na okolicznych ulicach. Nie ma wyznaczonych miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.
Dostęp do budynku nie wymaga pochylni czy specjalnych platform dla osób niepełnosprawnych. Wejście prowadzi do recepcji, a goście są odprowadzani na miejsce spotkania przez pracowników Biura.
Windy dowożą na wszystkie kondygnacje. Drzwi i korytarze umożliwiają poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Nie ma na korytarzach progów i stopni.
Po budynku można poruszać się z psem asystującym.
Pracownicy ochrony posługują się językiem polskim. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza (w tym języka migowego) po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.
Kontakt telefoniczny: (22) 583 66 00, e-mail: rpd@brpd.gov.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej brpd.gov.pl.