XIII Scena OSPAR za nami

6 grudnia br. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak odwiedził uczestników XXIII Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji „OSPAR ‘2018”. Przegląd odbywał się pod honorowym patronatem RPD. Marek Michalak podczas spotkania odebrał specjalne podziękowanie za troskę i oddanie w walce o prawo dziecka z niepełnosprawnością do sukcesu. Rzecznik złożył życzenia dzieciom i młodzieży oraz wszystkim uczestnikom i twórcom zmagań artystycznych.

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej organizuje to artystyczne wydarzenie nieprzerwanie od 1996 roku. OSPAR ma na celu pozytywną integrację pomiędzy społecznością placówek, studentami oraz kadrą naukową. Jest przeglądem twórczości artystycznej: wokalnej, muzycznej, tanecznej, kabaretowej – solistów i zespołów z ośrodków specjalnych, placówek opiekuńczych, wsparcia, wychowawczych oraz zakładów poprawczych.

Goście zebrani w auli im. prof. Janusza Korczaka mieli okazję podziwiać prezentacje konkursowe, a w przerwach mogli zajrzeć do atelier, gdzie zorganizowano kiermasz świąteczny prac plastycznych wychowanków SOSW w Skierniewicach.

Laureatem głównego wyróżnienia specjalnego OSPAR’2018 została Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 24 z Płocka. RPD