„Tornistry pełne uśmiechów” od Rzecznika Praw Dziecka

– Z wielką radością uczestniczę w akcji Caritas Polska. To już 11. edycja tego wspaniałego programu, dzięki któremu pomoc otrzymują dzieci – podkreślił Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. W trakcie ogólnopolskiej akcji „Tornister pełen uśmiechów” wyprawkę szkolną otrzymało ok. tysiąca dzieci.

Zobacz film: Rzecznik Praw Dziecka pakuje tornistry

Wyprawki są dodatkową pomocą materialną dla rodzin wielodzietnych, zmagających się z ciężką chorobą lub niepełnosprawnością. Dostali je również wybitni uczniowie oraz dzieci z polskich rodzin na Ukrainie. Finał akcji Caritas Polska i gmina Leżajsk zorganizowały we wsi Giedlarowa na Podkarpaciu.

– Spakowałem „Tornistry Pełne Uśmiechów” z pełnym zestawem przyborów i zeszytów dla dwójki dzieci, Pawła i Marysi. To bardzo zdolni uczniowie. Pozdrawiam ich oraz wszystkie dzieci, które z „Tornistrami Pełnymi Uśmiechów” pójdą do szkoły po wakacjach. Mam nadzieję, że wiele osób włączy się w tę akcję i będzie coraz szerzej propagowana, by jak najwięcej dzieci miało uśmiech na twarzy, a w plecakach nowe przybory, zeszyty czy książki – podsumował Rzecznik Praw Dziecka.