#zostajewdomu – Śpiewaj i tańcz z gwiazdami akcji Rzecznika Praw Dziecka

4Dreamers
Ida Nowakowska i Rzecznik Praw Dziecka

To było taneczne wtorkowe popołudnie. Na kanale PopSztos na Instagramie pojawiła się znowu Ida Nowakowska, by pokazać młodym internautom kilka fantastycznych tańców. A tam, gdzie dzieje się coś tak ciekawego, chętnie zjawia się gość specjalny – czyli Rzecznik Praw Dziecka. Jak podczas pierwszej lekcji Idy, tak i teraz Mikołaj Pawlak przyłączył się do jej spotkania z fanami.

A po godz. 16 na kanale PopSztos na Youtube pojawił się koncert fantastycznego zespołu 4Dreamers.

Gdy za oknem słońce, a świat się zieleni, ciężko jest zostać w domu, choć właśnie w nim jesteśmy najbezpieczniejsi.  Na szczęście dzięki akcji #zostajewdomu Rzecznika Praw Dziecka i Universal Music Polska młodzi internauci mogą wiosenne dni spędzać ze swoimi muzycznymi idolami. Poniedziałek i niedziela na profilu PopSztos na Instagramie minęły wszystkim śpiewająco. Było super spotkanie na żywo z Alicją Szemplińską, a wcześniej z Martą Gałuszewską.

A na kanale Youtube pojawił się niesamowity domowy koncert równie utalentowanej AniKi Dąbrowskiej.

O tym, jak się dobrze bawić w domu, gdy epidemia zmusza nas do siedzenia w nim przez kilka tygodni, młodzi internauci opowiadali podczas sobotniego spotkania z AniKą Dąbrowską i w piątek, gdy odwiedziła ich w domach Zuza Jabłońska. Oczywiście też na profilu PopSztos na Instagramie.

Zuza w zamian za ujawnianie sekretów na zabicie nudy przyznawała wielbicielom nagrody – głośniki bezprzewodowe od Rzecznika oraz swoje „firmowe” koszulki. Była mowa o różnych grach i zabawach, ale też bardziej nietypowe pomysły, na przykład codzienne testowanie różnych fryzur. Super zabawa, prawda? A jeśli tak jeszcze każdą uwieczni się na zdjęciu, powstałby wspaniały album.

Zaraz po spotkaniu Zuzy na kanale Youtube pojawił się nowy koncert – Marceliny Szlachic.

W czwartek z kolei spotkanie live to była prawdziwie rozśpiewana internetowa szkoła. Fani Viki Gabor mieli niepowtarzalną szansę na żywo poćwiczyć z nią angielski. Gwiazda akcji #zostajewdomu poprosiła internautów na profilu PopSztos na Instagramie, by podsyłali jej tytuły piosenek, które chcą usłyszeć po angielsku.

A potem śpiewała ich fragmenty i wyjaśniała wielbicielom, o czym opowiadają. Do internetowej lekcji angielskiego przyłączył się też Rzecznik Praw Dziecka, który zagrał też na akordeonie fragment hitu Viki Gabor pt. „Ramię w ramię”.

 

W środę na fanów czekała inna niespodzianka. Punktualnie o godz. 15 ruszyła lekcja tańca na żywo. Tancerka i prezenterka Ida Nowakowska łączyła się z internautami i uczyła ich tańca do jednego z hitów Roksany Węgiel. Po pokazaniu paru fajnych figur i rozmówkach z wielbicielami Ida zaprosiła do relacji live kolejnego ucznia, a właściwie dwóch. Na ekranie pojawił się Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak z synem, by pod nadzorem artystki nauczyć się tańczyć hit Roksany. Nauczycielka nie musiała nawet dyscyplinować ucznia – bo Rzecznik naprawdę dawał z siebie wszystko. I świetnie się przy tym bawił, jak pewnie wszyscy uczestnicy internetowych warsztatów.

 

We wtorek Roksana Węgiel… rozbiła bank! Jak tylko pojawiła się na ekranie, fani zaczęli szturmować profil PopSztos na Instagramie, by wziąć udział w akcji Rzecznika Praw Dziecka #zostajewdomu. Licznik biorących udział w spotkaniu młodych internautów rósł błyskawicznie, osiągając nawet 5000 osób.

Posypały się pytania do ukochanej gwiazdy, a Roksana z uśmiechem opowiadała o swoich pasjach i wspominała ulubione występy włącznie z tym, na którym zobaczyła, że ludzie do jej utworów tańczą pogo – znane raczej z koncertów ostrych kapel rockowych. Był też konkurs. Gwiazda losowała fanów, którzy mogli się z nią łączyć na żywo i zaśpiewać samemu lub wspólnie z nią któryś z jej hitów. Wygrali czytniki e-booków, ufundowane przez Rzecznika Praw Dziecka oraz płyty z piosenkami Roksany Węgiel.

Na kanale Youtube z kolei pojawił się we wtorek nowy domowy koncert – Carli Fernandes.

Wspaniale bawiliście się także w poprzednie dni trwania akcji Rzecznika Praw Dziecka i młodych artystów #zostajewdomu, która przyciąga codziennie do internetu tłumy. O godzinie 15 na profilu PopSztos na Instagramie spotykacie się na żywo ze swoimi muzycznymi idolami. A na kanale Youtube możecie oglądać niezwykłe koncerty – nagrywane w domach przez artystów.

Poniedziałek to też był dobry dzień na spotkanie z idolem. A właściwie idolką, bo była nią zjawiskowa wokalistka Marcelina Szlachcic. Nie obyło się bez łez wzruszenia, które szczęśliwe wielbicielki ocierały ukradkiem podczas rozmowy na żywo ze swoją ukochaną gwiazdą.

Pełny mocnych wrażeń był cały weekend. Niedzielne rozmowy na Instagramie stały pod znakiem sportu, książek i… kotów. Jakub Szmajkowski, Mateusz Gędek, Maksymilian Więckowski i Tomasz Gregorczyk, czyli wspaniały zespół 4Dreamers, dyskutowali na żywo ze swoimi wielbicielami i gościem specjalnym – do ich relacji live dołączył też bowiem Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Niemal jednocześnie na kanale PopSztos na Youtube pojawił się prawdziwy rodzynek – koncert prosto z domu Adama Kubery, z którym fani mieli okazję spotkać się na żywo w piątek.

 

Sobota też była pełna atrakcji! Najpierw fani mogli nacieszyć się rozmową na żywo z Carlą Fernandes. Od samego początku spotkania live na kanale PopSztos zjawił się naprawdę spory tłum. Pozdrowienia, całusy, uśmiechy i serduszka zjawiały się na ekranach w imponującym tempie. I każdy chciał o coś zapytać młodą wokalistkę.

 

A potem na kanale Youtube pojawiła się prawdziwa gratka – koncert Domowe Granie w wykonaniu Viki Gabor. Ależ ona ma talent!

W pierwszy dzień akcji Rzecznika Praw Dziecka i młodych artystów #zostajewdomu odbyła się relacja live i koncert z udziałem Alicji Szemplińskiej. A w drugi dzień internauci mieli okazję porozmawiać z Adamem Kuberą.

 

Wszyscy świetnie się bawili, były wzajemne pozdrowienia, ciekawe pytania i mnóstwo radości.

Tutaj znajdziesz relacje ze spotkań z gwiazdami

 

Alicja Szemplińska sprawiła też fanom inną niespodziankę – zaśpiewała specjalnie dla nich prosto ze swojego domu. Dla wszystkich, którzy tak samo jak ona, pozostają w mieszkaniach czy domach, by nie dać się koronawirusowi. Alicja ma głos jak anioł. Posłuchajcie:

Uwaga! Na profilu PopSztos na Instagramie pojawił się też gość specjalny. Zobacz filmik z Rzecznikiem Praw Dziecka.

Przed nami kolejne dni akcji. Nie przegapcie nowych relacji live i koncertów gwiazd. Oto roboczy harmonogram:

5.04 – live Marta Gałuszewska / godz. 16: koncert AniKa Dąbrowska

6.04 – live Alicja Szemplińska z siostrą – trening sportowy

7.04 – live Ida Nowakowska – nauka choreografii do piosenki Viki Gabor / godz. 16 koncert 4Dreamers

8.04 – live – zapowiedź konkursu Rzecznik Praw Dziecka + wszyscy artyści na swoich instagramach/ godz. 16 koncert Roxi Węgiel

 
#zostajewdomu Wspólna akcja Rzecznika Praw Dziecka i młodych artystów