#zostajewdomu – Rusza nowa odsłona akcji Rzecznika! To będą dwa tygodnie wspaniałej zabawy z gwiazdami

Spotkania na żywo z muzycznymi idolami, koncerty z domu gwiazd, internetowe lekcje tańca, konkursy i zabawy z nagrodami… Pierwsza część akcji Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka i młodych artystów #zostajewdomu tak rozgrzała fanów, że trzeba ją kontynuować. Dlatego od dzisiaj, od godz. 15 zaczynamy dwa kolejne niesamowite tygodnie zabawy. 

Codziennie na profilu PopSztos na Instagramie będziemy informować o spotkaniach live z gwiazdami, które będą się odbywać na ich profilach na Instagramie zawsze o godz. 15. A od godz. 16 na kanale PopSztos na Youtube w niektóre dni będzie można oglądać nowe koncerty nagrywane przez młodych artystów w ich domach.

– Kochani, zapraszam do udziału w akcji #zostajewdomu, którą mam przyjemność zorganizować wraz z Universal Music Polska i młodymi artystami. Cieszy mnie to, że tak licznie każdego dnia jesteście z nami. Razem pokonamy wirusa – zaprasza Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Kto wystąpi tym razem? Po raz pierwszy będą z nami Magda Bereda, Kinga Sawczuk, Artur Sikorski, Weronika Wróblewska i choreograf gwiazd Art Golec z Egurrola Dance Studio. Zobaczycie się też znowu z gwiazdami pierwszej odsłony akcji. Będzie z nami Roksana Węgiel, Viki Gabor, Alicja Szemplińska, Ida Nowakowska i AniKa Dąbrowska.

Ale to nie koniec atrakcji! Podczas finału pierwszej edycji akcji Rzecznik wraz z gwiazdami ogłosili wyjątkowy konkurs dla dzieci i młodzieży. I zostało jeszcze kilka dni, by wziąć w nim udział. Wystarczy wykonać dowolną techniką pracę plastyczną na temat: “Jak rozumiem prawa dziecka”, a zdjęcie pracy wysłać na e-mail konkurs@brpd.gov.pl do 20 kwietnia 2020 r. 

Wyniki zostaną ogłoszone 30 kwietnia na profilu PopSztos na Instagramie i na stronie Rzecznika Praw Dziecka. Na 10 zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Głośniki bezprzewodowe lub czytniki e-book, szybkoschnące ręczniki sportowe i płyty waszych ulubionych młodych gwiazd.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Rzecznika – do zdjęcia swojej pracy trzeba też dołożyć Załącznik nr 1 do Regulaminu_zgoda1.

Dzięki niezwykłej formule akcja #zostajewdomu stała się bardzo popularna wśród internautów: były tysiące młodych fanów podczas spotkań na żywo z gwiazdami, ponad 60 tysięcy odtworzeń koncertów domowych w kilka dni od ich zamieszczenia w internecie, setki tysięcy wyświetleń relacji z rozmów. Cel akcji to zachęcić dzieci i młodzież do pozostania w domu podczas wymuszonej przez epidemię kwarantanny, a przy okazji pokazać im, że ich idole robią to samo, a kwarantanna nie oznacza nudy i bezczynności. Rzecznik z pomocą młodych gwiazd stara się także uczestnikom akcji przybliżyć instytucję Rzecznika Praw Dziecka, bo część młodych ludzi nie wie, gdzie mogą się zwrócić, gdy mają jakiś problem.

Roboczy harmonogram akcji (uwaga, spotkania z gwiazdami na ich profilach Instagram):

16.04 – godz. 15 Instagram live Magda Beredanauka gry na ukulele i śpiewanie z fanami / YouTube PopSztos godz. 16  koncert Magda Bereda

17.04  live Kinga Sawczuk

18.04 live Ida Nowakowska – warsztaty taneczne /  koncert Artur Sikorski

19.04  live AniKa Dąbrowska

20.04 live Artur Sikorski  – pisanie piosenek w domu, od czego zacząć / na YouTube filmik lifestyle Kinga Sawczuk

21.04 – live Weronika Wróblewska pytania i odpowiedzi o tym, jak zacząć na TikToku

22.04 – live Alicja Szemplińska / na YouTube nauka choreografii Egurrola Dance Studio – Art Golec, choreograf gwiazd  

23.04 live Roksana Węgiel

24.04 – live Magda Bereda / na YouTube filmik lifestyle Weronika Wróblewska

25.04 – live Viki Gabor

26.04 – live Kinga Sawczuk

27.04 – live Artur Sikorski

28.04 – live Weronika Wróblewska

29.04 – live Ida Nowakowska  warsztaty taneczne

Tu znajdziesz informacje i weźmiesz udział w akcji Rzecznika Praw Dziecka i polskich gwiazd #zostajewdomu:

#zostajewdomu Wspólna akcja Rzecznika Praw Dziecka i młodych artystów