#zostajewdomu – To była piękna wiosna z gwiazdami i Rzecznikiem

Ostatni akord akcji #zostajewdomu już za nami. Był naprawdę mocny i piękny. Z młodymi wielbicielami tańca i śpiewu spotkała się na Instagramie Ida Nowakowska, której internetowe warsztaty taneczne podbiły serca tysięcy uczestników akcji Rzecznika Praw Dziecka i młodych artystów Universal Music Polska. I tak, jak za pierwszym razem, również podczas finału do słynnej tancerki i prezenterki dołączył Rzecznik Mikołaj Pawlak. Co prawda już nie tańczył, ale podziękował wszystkim młodym internautom za wspaniałą wspólną zabawę i zapowiedział zorganizowanie niezwykłej niespodzianki, gdy tylko uda się opanować epidemię koronawirusa…

Po spotkaniu na kanale PopSztos na Youtube zjawił się fantastyczny filmik. Ida Nowakowska uczy w nim choreografii do wielkiego hitu Viki Gabor „Superhero”:

Choć w środę wiosna sobie odpuściła, a słońce schowało się za chmury, na Instagramie znowu było gwarnie i wesoło. 4Dreamers spotkali się ze swoimi licznymi fanami w ramach akcji Rzecznika Praw Dziecka #zostajewdomu, a potem na kanale PopSztos na Instagramie pojawiła się energetyczna zajawka akustycznego wykonania ich ostatniego singla „Inapropro”, które zostało nagrane kilka tygodni temu. Ależ z nich wspaniali marzyciele… 

Ależ mamy piękną wiosnę w tym roku.. Tym bardziej żal, że nie można codziennie lecieć na pogaduchy z koleżankami czy na szybki mecz z kumplami na podwórku. Na szczęście akcja Rzecznika Praw Dziecka #zostajewdomu cały czas trwa i podczas niej jest mnóstwo okazji do rozmów z młodymi artystami. A oni naprawdę są fantastyczni i chętnie rozmawiają z internautami o swojej muzyce i nie tylko. Właśnie takie luźne i szczere było poniedziałkowe spotkanie na Instagramie z Arturem Sikorskim.

Viki GaborW niedzielę na Instagramie królowała Kinga Sawczuk i jej wielbiciele. Z kolei w sobotę na internetowym spotkaniu z Viki Gabor zjawiły się prawie dwa tysiące osób i każda z nich miała w głowie jedną prośbę do ulubionej wokalistki: Zaśpiewaj, proszę… A nasza superbohaterka, która triumfowała w konkursie Eurowizji Junior nie miała z tym żadnego problemu, jak i z odpowiadaniem na serię pytań swoich wielbicieli. Wszystko z wdziękiem i na luzie.

 

Lek na jeszcze lepszy humor zaserwował też wszystkim Mateusz Ciawłowski, którego domowy koncert zawitał na kanale PopSztos na YouTube:

Piątek weekendu początek… A nie ma nic lepszego niż weekendowe spotkanie z młodą utalentowaną artystką. Magda Bereda jak zwykle szeroko uśmiechnięta rozmawiała na żywo z fanami na Instagramie, którzy chętnie i tłumnie stawili się tam o magicznej porze, czyli godz. 15. Były rozmowy zawodowe, muzyczne i całkiem prywatne, wszystkie w fajnej, serdecznej atmosferze.
Jeszcze mocniej przeciążone były łącza w czwartkowe popołudnie. Gdy tylko Roksana Węgiel zaczęła spotkanie live z fanami, natychmiast dołączyły do niej tysiące wielbicieli – i to dosłownie… Prawie trzy tysiące ludzi naraz chciało zapytać o coś swoją idolkę i wszyscy z napięciem słuchali, co odpowiada. To wspaniale, że tak wielu z was chce uczestniczyć w akcji Rzecznika Praw Dziecka #zostajewdomu. Bardzo serdecznie dziękujemy.
Środa z kolei minęła śpiewająco. Najpierw na Instagramie z fanami spotkała się Alicja Szemplińska, która uczestniczyła także w pierwszej odsłonie akcji Rzecznika Praw Dziecka #zostajewdomu. Oprócz odpowiadania na pytania wielbicieli Alicja zaśpiewała też specjalnie dla nich.

Ale i to nie był koniec atrakcji, bo niemal w tym samym czasie na kanale PopSztos na YouTube pojawiła się prawdziwa niespodzianka. I to jaka! Wspaniały koncert prosto z domu Saszan.

Weronika WróblewskaJak zostać gwiazdą? Uczestnicy drugiej odsłony akcji Rzecznika Praw Dziecka świetnie sobie z tym poradzą. A to dzięki wirtualnym lekcjom, których udzielili im prawdziwi młodzi gwiazdorzy.

We wtorek na Instagramie z młodymi fanami spotkała się na żywo Weronika Wróblewska, która odpowiadała na pytania o to, jak zacząć na TikToku i sprawić, by inni chcieli nas słuchać i oglądać.

W poniedziałek z kolei w roli doradców wystąpili Artur Sikorski i Kinga Sawczuk. Najpierw Artur – który w sobotę dał niesamowity koncert prosto ze swojego domu – tłumaczył na Instagramie, od czego zacząć pisanie własnych piosenek i jak sprawić, by podbiły uszy i… serca innych.
A potem na kanale PopSztos na YouTubie zjawiła się Kinga Sawczuk, która na naszych oczach przeszła niezwykłą metamorfozę, by pokazać internautom, jak stworzyć swój wizerunek i pozować do zdjęć. To naprawdę fantastyczne i przydatne wirtualne warsztaty:

 

Ponad pół tysiąca fanów to równie wiele próśb i pytań. Przekonała się o tym w niedzielne popołudnie AniKa Dąbrowska, bo tyle wielbicieli stawiło się na spotkanie z nią. Ale to naprawdę szczera i wspaniała dziewczyna, która nie oszczędzała się podczas spotkania live na Instagramie. Pozdrawiała wielbicieli i odpowiadała nawet na najtrudniejsze i bardzo osobiste pytania – choćby o to, ile ma wzrostu. Fani byli bardzo szczęśliwi, zarzucając ekrany smartfonów dziesiątkami serduszek i buziek.

 

Przymusowe siedzenie w domu to jednak nie może być pretekst do wrastania w kanapę i zbierania pokładów tłuszczyku. Trzeba się ruszać! A nie ma nic lepszego niż taniec – i to jeszcze z taką mistrzynią jak Ida Nowakowska. Sobotnie popołudnie zaczęło się od wspaniałego i pełnego energii spotkania ze słynną tancerką. Chętnych nie brakowało i bardzo dobrze.

 

Na deser wszystkich internautów czekała jeszcze muzyczna uczta – domowy koncert Artura Sikorskiego na kanale PopSztos na YouTube. Posłuchajcie, jak pięknie śpiewa o miłości:

Piątek też był wyjątkowy. Ledwie skończyły się zdalne lekcje, tłum fanów przeniósł się w znacznie luźniejszą część wirtualnego świata. Prosto na spotkanie z Kingą Sawczuk. Kinga z szerokim uśmiechem i wielką szczerością odpowiadała na pytania wielbicieli i atmosfera była jeszcze cieplejsza niż promienie świecącego za oknami wiosennego słońca.

Podczas drugiej części akcji Rzecznika Praw Dziecka i młodych artystów codziennie na profilu PopSztos na Instagramie informujemy o spotkaniach live z gwiazdami, które odbywają się na ich profilach na Instagramie zawsze o godz. 15. A od godz. 16 na kanale PopSztos na Youtube można oglądać nowe koncerty nagrywane przez młodych artystów w ich domach.

Druga odsłona akcji miała naprawdę mocny start. Na otwarciu w czwartek młodzi fani stawili się jak na starcie maratonu – setkami. Była wspaniała atmosfera, a utalentowana wokalistka Magda Bereda dała niesamowity pokaz swoich umiejętności. W dodatku uczyła fanów gry na ukulele i wspólnie z nimi śpiewała fantastyczne piosenki.

Po tym spotkaniu na kanale PopSztos na Youtube pojawił się jej domowy koncert:

– Kochani, dziękuję za udział w akcji #zostajewdomu, którą miałem przyjemność zorganizować wraz z Universal Music Polska i młodymi artystami. Cieszy mnie to, że tak licznie każdego dnia byliście z nami – mówi Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Kto występował w drugiej odsłonie akcji? Po raz pierwszy byli z nami Magda Bereda, Kinga Sawczuk, Artur Sikorski, Weronika Wróblewska, Saszan i Mateusz Ciawłowski. Zobaczyliście się też znowu z gwiazdami pierwszej odsłony akcji. Były bowiem z nami Roksana Węgiel, Viki Gabor, Alicja Szemplińska, Ida Nowakowska i AniKa Dąbrowska.

Celem akcji #zostajewdomu było zachęcić dzieci i młodzież do pozostania w domu podczas wymuszonej przez epidemię kwarantanny, a przy okazji pokazać im, że ich idole robią to samo, a kwarantanna nie oznacza nudy i bezczynności. Rzecznik z pomocą młodych gwiazd starał się także uczestnikom akcji przybliżyć instytucję Rzecznika Praw Dziecka, bo część młodych ludzi nie wie, gdzie mogą się zwrócić, gdy mają jakiś problem.

#zostajewdomu Wspólna akcja Rzecznika Praw Dziecka i młodych artystów