Przedszkolaki z okazji swego święta namówiły Rzecznika na wspólną zabawę

Rzecznik w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie

Dziś 20 września, czyli wyjątkowe święto. Dzień Przedszkolaka! Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak wpadł ostatnio z wizytą do Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie. Kiedy już złożył życzenia maluchom, usłyszał pytanie, które musiało paść: A pobawi się pan z nami?

Były kolorowanki, wspólne tańce, zabawy i opowiadanie bajek, a przy okazji poważne rozmowy na temat praw dziecka.

Przedszkole w Kwidzynie pełne jest radosnych “owocków” – a to dlatego, że wszystkie grupy mają tam owocowe nazwy. Są więc Jagody, Cytrynki, Ananaski, Pomarańcze, Wiśnie, Malinki i Truskawki. Wszystkie dzieci mają tam wspaniałe warunki i sporo zajęć, w tym logopedię, fizjoterapię, zajęcia plastyczne, muzyczne i kulinarne, a nawet dogoterapię i jazdę konną.

– Powiem wam w sekrecie, że choć dorośli w wielu rzeczach się nie zgadzają, to co do jednego wszyscy mają takie samo zdanie: że te lata spędzone z kolegami i koleżankami w przedszkolu to wielkie, wielkie szczęście. Dlatego pamiętajcie, bawcie się, ile wlezie, cieszcie każdą chwilą razem i szanujcie nawzajem, żeby każdy z was był tak samo szczęśliwy – mówił maluchom Rzecznik.

I podziękował za wizytę, wręczając dzieciom drobne upominki. Na zakończenie wizyty odbyła się krótka sesja foto z Rzecznikiem i mocno przytulanymi misiami.

A z okazji Dnia Przedszkolaka wszystkim dzieciom, młodszym i starszym Rzecznik Praw Dziecka życzy wszystkiego najlepszego. I gorąco prosi rodziców, by w to wyjątkowe święto zabrali swoje pociechy na jakieś pyszne słodycze!

Rzecznik z życzeniami u przedszkolaków