Uwaga, więcej czasu na stworzenie gry dla dzieci! Możesz zdobyć 15 tysięcy złotych

Ważna zmiana w regulaminie konkursu Rzecznika Praw Dziecka, w którym można zdobyć nawet 15 tysięcy złotych nagrody. Jest więcej czasu na to, by stworzyć projekt gry, która przybliży dzieciom ich prawa.

Prace konkursowe można przysyłać aż do 10 listopada 2020 roku włącznie. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 30 listopada 2020 r. za pośrednictwem strony internetowej brpd.gov.pl.

Szansę na zwycięstwo mają wszystkie wydawnictwa, firmy projektowe, ale też pojedynczy twórcy. Dobrze będzie również, jeśli autorom przy wymyślaniu projektów pomogą dzieci. Bo nikt lepiej niż one nie wie, jakie gry są najfajniejsze.

W konkursie – oprócz wymyślenia gry, nad którą każda rodzina będzie chciała spędzać weekendy – liczy się ciekawy pomysł na przekazanie dzieciom treści ich praw. W sumie organizator konkursu czeka aż na cztery różne pomysły: pierwsze dwa to gra planszowa w dwóch wersjach wiekowych – dla dzieci w wieku 3-8 lat oraz 9-14 lat. Planszowa oczywiście nie oznacza, że w projektowanym zestawie plansza nie może być wieżą z klocków, a oprócz kostki do gry gracze nie mogą dostać też pionów, autek, kart czy kosmicznych stworów. Wszystko zależy od kreatywności autorów.

Dwa pozostałe zadania to stworzenie wciągającej układanki, która ma graczom przybliżać instytucję Rzecznika Praw Dziecka – stąd jej elementem ma być nowy logotyp Rzecznika. Układanka też oczywiście jest tylko pojęciem umownym. To mogą być puzzle, klocki, kostka do składania lub dowolna inna forma; z plastiku, papieru czy drewna – ważne, by była ładna i ciekawa dla dwóch grup wiekowych, 3-8 i 9-14 lat.

Wszystkie projekty oceni specjalne jury. Wybrany projekt lub projekty mogą zostać wyprodukowane w tysiącach egzemplarzy, które będą cieszyć dzieci z całej Polski.

Serdecznie zapraszamy do udziału, szczegóły i regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.