Bierzemy udział w Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Biuro Rzecznika Praw Dziecka dołącza do tegorocznych obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od poniedziałku 22 lutego do niedzieli 28 lutego codziennie w godzinach 9.00-15.00 będzie można uzyskać bezpłatne porady prawne u naszych ekspertów. 

Przez tydzień prawnicy Biura Rzecznika Praw Dziecka będą pełnić dodatkowe dyżury w Dziecięcym Telefonie Zaufania – 800 12 12 12. Osoby dzwoniące po poradę prawną będą przełączone do dyżurującego prawnika. Dodatkowe wsparcie w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem nie zmienia zasad działania Dziecięcego Telefonu Zaufania i czatu internetowego dla dzieci i młodzieży – i telefon, i czat działają całodobowo, we wszystkie dni tygodnia. 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to coroczna akcja, podczas której każdy zainteresowany może uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną w sądach, prokuraturach, na policji, a także w organizacjach pozarządowych i prawniczych samorządach w całym kraju. 

Dokładne informacje o dyżurach specjalistów biorących udział w Tygodniu Pomocy można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych instytucji. Ogólnopolską listę i mapę ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowanych przez Fundusz Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości, można znaleźć tutaj.