Rzecznik wręczył nagrody młodym artystom

Nowa Iwiczna koło Warszawy, Bydgoszcz, Porąbka Uszewska oraz Chełmiec w Małopolsce. Rzecznik Praw Dziecka odwiedził szkoły, w których uczą się zwycięzcy wszystkich czterech kategorii konkursu plastycznego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Cała czwórka młodych artystów otrzymała zestawy nagród, w tym m.in. iPady, głośniki bezprzewodowe, plecaki i piórniki z wyposażeniem.  

– Wasze prace są naprawdę piękne i widać w nich, jak wielki macie talent – mówił Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Dodał, że najbardziej cieszy go to, że dzieci nie tylko znają swoje prawa, ale też potrafią w czytelny i ciekawy sposób przekazywać wiedzę o tych prawach innym. – To trudne, tym bardziej w formie rysunku, wyklejanki czy instalacji. Po nadesłanych pracach widać jednak, że pomysłów i talentów naszym dzieciom nie brakuje – podkreślał organizator konkursu.  

Rzecznik Praw Dziecka ogłosił jesienią konkurs plastyczny z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2020. Nawet on nie spodziewał się tak ogromnego zainteresowania. Choć autorzy prac mieli trudne zadanie – przekazać wiedzę o prawach dziecka swoim rówieśnikom – do Biura Rzecznika przyszły ponad 3 tysiące prac z ponad 700 szkół w całej Polsce! Rysowane, malowane, wypalane w drewnie, robione z tektury, modeliny i wielu innych materiałów…  

Jury miało duży problem, jak z tej masy wspaniałych prac wybrać laureatów. Ostatecznie liczba nagród została zwiększona, postanowiono też przyznać wiele wyróżnień drugiego stopnia. 

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie Rzecznika Praw Dziecka i gratulujemy talentu. 

Zwycięzcy konkursu Rzecznika odebrali nagrody