Na Dzień Dziecka życzenia prawdziwie zielonej szkoły – na boisku i placu zabaw!

Dużo radości, sportu i jak najwięcej zabawy na świeżym powietrzu. A przez najbliższe trzy tygodnie, ostatnie już w tym roku szkolnym, jak najmniej klasówek i prac domowych. Niech czerwiec będzie miesiącem prawdziwie zielonej szkoły – życzy wszystkim dzieciom i młodzieży w Polsce Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka. 

– Czasy pandemii to była ciężka próba dla wszystkich, w tym dla nauczycieli i dyrekcji szkół. Jednak przede wszystkim to była ciężka próba dla Was, drodzy uczniowie. Musieliście nie tylko przystosować się do nauki zdalnej, ale zostaliście też pozbawieni kontaktu z koleżankami i kolegami, wspólnych zabaw i rozmów, nauki, treningów czy meczów.  Jestem pełen podziwu dla dzieci i młodzieży w całej Polsce, że udało Wam się to wszystko wytrzymać. I życzę Wam jak najszybszego nadejścia beztroskich i pełnych radości wakacji – mówi Rzecznik Praw Dziecka. 

Rzecznik wraz z młodymi przyjaciółmi nagrał specjalny film z życzeniami dla wszystkich dzieci oraz… specjalną prośbą do nauczycieli, by już nie egzaminowali i nie stresowali uczniów przez ostatnie tygodnie roku szkolnego. – Po wakacjach wrócą z nowymi siłami i nadrobią zaległości – zapewnia Mikołaj Pawlak.