Polska wersja Hymnu Dni Młodzieży pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka

112 młodych wokalistów z całej Polski i 48-osobowa orkiestra nagrali w Krakowie oficjalną polską wersję Hymnu Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023. Projekt objął patronatem Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. 

Utwór „Ha pressa no ar” („Jest pośpiech w powietrzu”) zaśpiewany po polsku zostanie po raz pierwszy zaprezentowany 24 lipca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, w 5. rocznicę otwarcia krakowskich ŚDM. W teledysku prezentującym hymn rozpoznamy miejsca związane ze św. Janem Pawłem II, inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. 

Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Rzecznik Mikołaj Pawlak i ks. Sebastian Kowalczyk, Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży

Nagranie polskiej wersji zorganizowało Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM i Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. W projekt zaangażowało się 20 diecezji. Stroną muzyczną zajął się Hubert Kowalski, krakowski kompozytor, aranżer i producent muzyczny. 

28 kwietnia zakończyły się przesłuchania, w których zostało wyłonionych 112 młodych wokalistów z całej Polski oraz 48-osobowa orkiestra. Pierwsze spotkanie muzyków odbyło się 22 maja w Sanktuarium św. Jana Pawła II – połączone z czuwaniem modlitewnym przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Nagrania w studiu rozpoczęły się 8 czerwca i trwały do 11 czerwca.

 


Zobacz na filmie, jak młodzi artyści zaśpiewali inny utwór dla Rzecznika:

Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej