Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka dla rodziny zastępczej

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak przyznał Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka państwu Zofii i Kazimierzowi Miler, którzy od kilkunastu lat prowadzą w Lesznie rodzinę zastępczą. Całe swoje życie pomagali dzieciom, pracując z nimi jako nauczyciele, wychowawcy, prowadząc zespoły muzyczne.

Odznaczenie zostało przyznane w uznaniu wdzięczności za podejmowany trud wychowania.

Wyrażam wielką wdzięczność i głęboki szacunek dla Państwa – za to, że otworzyliście swój dom i serca dla dzieci, które potrzebowały opieki i uczucia. Doceniam Państwa wysiłek nakierowany na zagwarantowanie dzieciom, zwłaszcza tym najbardziej dotkniętym przez los, jak najlepszych warunków rozwoju. Przekazując prawidłowe wzorce rodzinne, zapewniając im otoczenie pełne akceptacji, szacunku oraz fachowej opieki daliście swoim wychowankom szansę na godne i szczęśliwe życie. Chwała Wam za to – powiedział Mikołaj Pawlak, dziękując państwu Miler za trud włożony w wychowywanie podopiecznych.

Uroczystość odbyła się w ratuszu miejskim w Lesznie z udziałem m.in. ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jana Dziedziczaka i wiceprezydenta Leszna Piotra Jóźwiaka.

Rzecznik Praw Dziecka przyznał Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka państwu Zofii i Kazimierzowi Miler