Nagrody za zdjęcia radości przyznane!

To były naprawdę trudne decyzje. Po długich obradach jury konkursu fotograficznego Rzecznika Praw Dziecka zdecydowało, którym autorom należą się laury i wspaniałe nagrody. Rzecznik Mikołaj Pawlak z okazji Dnia Dziecka ogłosił wyjątkowy konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży z całej Polski pt. „Zrób zdjęcie radości”. Listę zwycięzców znajdziecie pod tekstem.

– Ideą konkursu było to, by po długich miesiącach covidowej smuty wciągnąć dzieci i młodzież do fajnej inicjatywy. A że Dzień Dziecka to święto szczególne, pełne radości i zabawy, które są jednymi z najważniejszych praw dzieci, zdecydowałem, że to właśnie radość będzie tym zjawiskiem, które uczestnicy konkursu muszą uchwycić swoimi aparatami. I wspaniale to zrobili. Jestem zachwycony artystycznym poziomem nadesłanych zdjęć – podsumowuje konkurs Rzecznik Praw Dziecka.

Przyszły setki zgłoszeń z całej Polski, zarówno od dzieci w wieku przedszkolnym, jak i od praktycznie dorosłych już licealistów – dlatego jury przyznawało nagrody i wyróżnienia aż w czterech kategoriach wiekowych.

Czego nie ma na tych zdjęciach… Piękne widoki, selfie ze zwierzakami, wesołe podwórkowe zabawy, szaleństwa w wodzie, na łące i w lesie. Uczestnicy naprawdę się mocno postarali i odnajdowali radość w najróżniejszych miejscach i okolicznościach.

Więcej o zasadach konkursu i nagrodach

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie Rzecznika Praw Dziecka i gratulujemy talentu.

Lista laureatów konkursu „Zrób zdjęcie radości”:

Kategoria I

Zwycięzca: Dominik Koralewski „Słoneczne łaskotki mojej siostry”;

Laureaci: Lena Sawicka „Zdjęcie radości”, Matylda Świerc „Lato na łące”;

Kategoria II

Zwycięzca: Amelia Płońska „Trzepak”;

Laureaci: Oliwier Sawicki „Zrób zdjęcie radości”, Julia Prejbisz „Piana party”;

Kategoria III

Zwycięzca: Kinga Motyl „Radość na łące”;

Laureaci: Anna Przydróżna „Radość z rodzeństwem”, Maja Czarnocka „Mój przyjaciel koń”;

Kategoria IV

Zwycięzca: Gabriel Ozga „Radość latania”;

Laureaci: Aleksandra Tadla „Babcia – radość z małych rzeczy”, Aleksandra Tobolska „Szczęście”;

Wyróżnienia

Kat. II – Alicja Bryłkowska „Radość uskrzydla”, Róża Witoń „Karuzela radości”, Franciszek Makaroński „Radość mojej siostry artystki”, Łukasz Szymik „Jedziemy na wakacje”; Dorian Bęś „Nawet włosy potrafią się śmiać”;

Kat. III – Ignacy Majewski „Na podwórku zawsze jest OK”, Katarzyna Menżyk „Diana pełna radości”, Alisa Skorikova „Przyjaciel wiosny uśmiech radosny”;

Kat. IV – Paulina Kęska „Szczęście to znaleźć dom”, Adam Matuszczak „Wolnościowy kwiat”.

Prace nagrodzone w konkursie fotograficznym "Zrób zdjęcie radości" z okazji Dnia Dziecka