Jak zrobić własną bombkę na choinkę

Tym razem Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak i dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury „Ochota” w Warszawie pokazują na filmie, jak własnoręcznie wykonać bombkę na choinkę. Wyjątkową, bo nie ze szkła tylko… z papieru.

Najpiękniejsze ozdoby choinkowe to te, które się samemu zrobi. Nie potrzeba do tego ani wielkich umiejętności plastycznych, ani specjalistycznych narzędzi. Wystarczy zebrać trochę podstawowych materiałów plastycznych i zarezerwować czas, by uważnie obejrzeć nasze filmy z instrukcją i przeczytać dokładne opisy pod filmami.

Z pomocą rodziców praca nie powinna sprawić kłopotu nawet młodszych dzieciom. Za to satysfakcja całej rodziny z wyjątkowych, oryginalnych zabawek na choinkę murowana.

To już drugi film z naszego świątecznego cyklu – w pierwszym pokazaliśmy, w jaki sposób wykonać figurkę Św. Mikołaja.

Poniżej filmu zamieszczamy dokładną instrukcję krok po kroku.

Potrzebne materiały:

karton
papier
klej
wstążka
nożyczki

Instrukcja krok po kroku:

1. Koła. Wycinamy po 5 kół tej samej wielkości z kartoników i kolorowych papierów.
Składanie. Każde koło składamy na pół, wzorem lub kolorową stroną do środka.
2. Klejenie. Sklejamy złożone koła połówkami, na przemian koło ze wzorem i koło z kartonu. Każda bombka musi składać się z parzystej liczby kół, tak aby koła zawsze układały się na przemian.
3. Zawieszka. Po przyklejeniu 10. koła wklejamy w środek wstążkę, a następnie sklejamy ze sobą pierwsze i ostatnie koło. Dzięki temu powstanie okrągła bombka.