Młodzi mistrzowie nart zadziwili Rzecznika

To były prawdziwe zimowe igrzyska! Najpierw slalom na nartach, potem drużynowe zmagania na torze przeszkód, a na koniec zjazd tłumu kolorowych postaci w niezwykłych bajkowych przebraniach. Turniej Zimowy w Zębie o Puchar Rzecznika Praw Dziecka i Wójta Gminy Poronin wyciągnął na zdrowe zimowe powietrze wielu młodych entuzjastów sportu. Zabawa była przednia!

Pierwszy raz miłośnicy narciarstwa i innych szaleństw na śniegu spotkali się z Rzecznikiem przy wyciągu Ząb Potoczki dwa lata temu. Już wtedy poziom turnieju był bardzo wysoki, ale w tym roku zaprezentowali się chyba sami mistrzowie.

– Oni są niesamowici! Od najmniejszych szkrabów po młodzież wszyscy naładowani pozytywną energią, radością i siłą do nawet najtrudniejszych sportowych zmagań – podkreślał Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak po wręczeniu nagród i medali uczestnikom turnieju zimowego.

Jak dodał Rzecznik, niezmiernie cieszy go to, że tak wielu młodych ludzi nie straciło sportowego zapału w trudnych czasach pandemii. Jest też pewien, że wśród nich mogą się znaleźć godni następcy wielkich polskich mistrzów sportów narciarskich – takich jak Kamil Stoch, Dawid Kubacki czy Justyna Kowalczyk.

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom zawodów i wszystkim uczestnikom.

Młodzi sportowcy walczyli w Zębie w Turnieju Zimowym o Puchar Rzecznika Praw Dziecka i Wójta Gminy Poronin