Uwaga! Będzie drugie szkolenie „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie”

Dziecięcy Telefon Zaufania

Zainteresowanie internetowym szkoleniem dla nauczycieli, pedagogów, opiekunów i rodziców dzieci, które Rzecznik Praw Dziecka organizuje w środę 2 marca, jest tak ogromne, że Mikołaj Pawlak zdecydował o przeprowadzeniu go po raz drugi. Kolejny termin, w którym można wziąć udział w szkoleniu „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie”, to piątek 4 marca w godzinach 19-21.

Połączenie online będzie otwarte dla wszystkich chętnych na stronie internetowej 800121212.pl. A jeśli ktoś nie może wziąć udziału w szkoleniu na żywo, będzie mógł zobaczyć zapis wideo – zarówno z pierwszego, jak i z drugiego spotkania – który zostanie opublikowany na stronie.

– Wojenny dramat, który rozgrywa się na Ukrainie, niesie ze sobą śmierć, zniszczenie i strach. Polskie dzieci i młodzież szczęśliwie nie zaznały dotąd okrucieństwa wojny. Dla nich to była tylko historia. Teraz wojna zapukała do naszych drzwi, a rodzice, opiekunowie i nauczyciele stanęli przed niezwykle trudnym i poważnym wyzwaniem – wytłumaczenia młodemu pokoleniu, co się stało. Nie możemy zostawić ich z tym problemem samych – wyjaśniał Rzecznik Mikołaj Pawlak w wystąpieniu do Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, tłumacząc powody organizacji internetowego szkolenia.

Otwarte dla wszystkich szkolenie „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie” jest organizowane przez Rzecznika oraz ekspertów z działającego całodobowo w jego biurze, darmowego Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.