Rzecznik nagrodził młodych artystów

– Kiedy patrzy się na wszystkie te wspaniałe prace plastyczne, tak dojrzałe i precyzyjnie wykonane, aż trudno uwierzyć, że ich twórcami są tak młodzi artyści – podkreśla Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Rzecznik osobiście wręczył nagrody czwórce zwycięzców konkursu plastycznego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. I zaprosił wszystkich uczniów do wzięcia udziału w nowym konkursie, który został właśnie ogłoszony.

Iga Maliszewska z klasy III Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Ostrówku na Mazowszu, Natalia Stachowicz z kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku w Małopolsce, Kaja Zakrzewska z kl. I Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej (woj. lubelskie) oraz Mateusz Bloch z kl. II pdp z PSKOEW w Kruzach (woj. warmińsko-mazurskie) – oto zwycięzcy w konkursie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2021.

– Jestem dumny z tego, jak wspaniałe prace potrafią przygotować uczniowie na niełatwy przecież temat, jakim jest zaprezentowanie w czytelny i ciekawy sposób wiedzy o prawach dziecka – chwalił młodych twórców Rzecznik Praw Dziecka.

Efekt ogłoszonego przez Rzecznika konkursu przerósł jego najśmielsze oczekiwania. Uczniowie z całej Polski zasypali skrzynkę konkursową prawdziwą lawiną rysunków, obrazów, kolaży i prac przestrzennych. Ponad 1000 szkół z całej Polski nadesłało kilka tysięcy dzieł sztuki, prezentujących na różne sposoby prawa dziecka – prawo do wychowania w rodzinie, do miłości, do nauki, odpoczynku czy zabawy…

Podobnie jak w poprzednich edycjach jury konkursowe miało spory problem, by z tysięcy świetnych prac wybrać te, które otrzymają nagrody i wyróżnienia. Ostatecznie Rzecznik podjął decyzję o zwiększeniu liczby nagród, postanowił też przyznać wyróżnienia drugiego stopnia.

Wyniki konkursu można zobaczyć tutaj.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie Rzecznika Praw Dziecka, który został właśnie ogłoszony z okazji Dnia Dziecka – to wyjątkowa edycja, w której mogą brać udział również wszystkie dzieci, które przybyły do Polski z Ukrainy.

Więcej informacji o nowym konkursie i dokumenty potrzebne do zgłoszenia.

Rzecznik nagrodził zwycięzców konkursu plastycznego