Namiot Rzecznika tętnił życiem! Rodzinny piknik w Kobylej Górze

Konkursy z nagrodami, gry i zabawy w plenerze, a pod namiotem spotkania z Rzecznikiem i rozmowy z psychologami z Dziecięcego Telefonu Zaufania 800 12 12 12 – setki dzieci odwiedziły kolorowe stoisko Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, który uczestniczył w Wielkim Pikniku Służb w Kobylej Górze w Wielkopolsce.

Już od soboty do niewielkiej miejscowości nad pięknym zalewem Blewązka zjeżdżali przedstawiciele służb mundurowych i ratunkowych z całej Polski: wojska, policji, straży pożarnej, więziennictwa, ratownictwa medycznego itd. A w niedzielę od rana ruszył wielki piknik służb biorących udział w manewrach RENEGADE/SAREX22, na który przybyły tłumy uczestników i publiczności.

Było co oglądać. Ratowanie rannych z wypadków, wciąganie poszkodowanego na pokład śmigłowca, pokazy interwencji i sztuk walki, akcje z udziałem wozów straży, karetek i radiowozów. A do tego liczne warsztaty i ciekawe zajęcia, występy artystyczne na scenie, konkursy i zabawy w miasteczku dla dzieci.

– Dziękuję wszystkim dzieciom i ich opiekunom za tak liczny udział – i przede wszystkim pełen zaangażowania – w naszych konkursach i zabawach. Cieszę się, że dzieci mogły poznać działalność Dziecięcego Telefonu Zaufania, porozmawiać ze specjalistami, no i oczywiście powalczyć o atrakcyjne nagrody. To była wspaniała okazja do przekazania dzieciom i młodzieży informacji o moim urzędzie oraz o prawach, które im przysługują. By wiedzieli, że zawsze mogą się do mnie zwrócić o pomoc – opowiada Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. I żartuje, że choć na stoisku Rzecznika nie było śmigłowców ani wozów strażackich, też działał tam super sprzęt – specjalna maszyna produkująca podświetlane bańki mydlane z dymem.

– Mieliśmy nawet konkurs dla dzieci na złapanie największej liczby baniek. Rekordzista upolował chyba wszystkie. Zapraszam na kolejne edycje pikniku służb w Kobylej Górze. To wyjątkowa impreza – kwituje z uśmiechem Rzecznik.

Namiot Rzecznika tętnił życiem! Gry i zabawy na pikniku w Kobylej Górze

 

W pikniku służb biorących udział w Ćwiczeniach Taktyczno-Specjalnych RENEGADE/SAREX22 oraz uroczystym otwarciu manewrów przez organizatorów i zaproszonych gości uczestniczyli mieszkańcy Kobylej Góry i okolic, ale także wielu turystów i sympatyków polskich służb mundurowych przyjeżdżających z tej okazji nawet z drugiego końca Polski.

Słońce, mnóstwo atrakcji i wspaniała zabawa! Rzecznik Praw Dziecka na pikniku służb mundurowych w Kobylej Górze