Rodzina źródłem dobra. Ruszył kongres organizowany przez Rzecznika Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak podczas Kongresu "Rodzina źródłem dobra"

Panele dyskusyjne z udziałem Rzecznika Praw Dziecka, ministrów rodziny i edukacji, przedstawicieli samorządów i organizacji pozarządowych. Wręczenie odznaczeń państwowych, warsztaty edukacyjne i występy artystyczne – na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie trwa III Ogólnopolski Kongres „Wychowanie trwa wiecznie – Rodzina źródłem dobra”.

Kongres pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy został zorganizowany przez Rzecznika Praw Dziecka, Kolegium Jagiellońskie i Fundację Życie, przy współudziale Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg. Odbywa się w dniach 6-7 czerwca 2022 roku.

– To, jaki świat stworzą nasze dzieci, zależy od tego, jak je wychowamy. Dlatego tak ważne jest to, co w naszych rodzinach przekazujemy potomkom, w jakie wartości ich wyposażamy i jakie fundamenty im budujemy. Bo w ten sposób sami tworzymy przyszłość – mówił podczas uroczystego otwarcia Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Panel dyskusyjny z udziałem Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Barbary Sochy i Joanny Krupskiej ze Związku Dużych Rodzin 3+
Panel dyskusyjny z udziałem Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Barbary Sochy i Joanny Krupskiej ze Związku Dużych Rodzin 3+

Po otwarciu Kongresu odbył się pierwszy panel dyskusyjny – z udziałem Rzecznika Praw Dziecka, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Barbary Sochy i Joanny Krupskiej ze Związku Dużych Rodzin 3+. Uczestnicy rozmawiali o znaczeniu rodziny w prawidłowym wychowaniu dzieci i wskazywali, dlaczego rodzina jest źródłem dobra.

Po panelu odbyła się uroczystość wręczenia przez Rzecznika Praw Dziecka Odznak Honorowych za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka, które otrzymali: Związek Dużych Rodzin 3+, działaczka społeczna i współzałożycielka tego związku Joanna Krupska, prezes Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej Szymon Grzelak, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii Bogna Białecka, prezes Stowarzyszenia Akademia Familijna Janusz Wardak, działacz społeczny i członek Rady Rodziny przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Paweł Woliński, Prezes Zarządu Fundacji Każdy Ważny Ewa Kazimierczak, prowadzący zawodową rodzinę zastępczą państwo Edyta Pawlus-Sapeta i Marcin Sapeta, Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk oraz Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Białce Tatrzańskiej.

Wręczenie przez Rzecznika Praw Dziecka Odznak Honorowych za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka
Wręczenie przez Rzecznika Praw Dziecka Odznak Honorowych za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka

 

III Ogólnopolski Kongres „Wychowanie trwa wiecznie – Rodzina źródłem dobra” jest naukowym spotkaniem praktyków i badaczy, którego celem jest stworzenie forum wymiany doświadczeń i dyskusji nad najbardziej aktualnymi zagadnieniami związanymi z polską rodziną i problemami wychowawczymi. W Kongresie udział biorą także studenci i doktoranci, społecznicy, nauczyciele, wychowawcy, psycholodzy, trenerzy i instruktorzy oraz organizatorzy i animatorzy wszelkich form edukacji – ze szkół, przedszkoli, klubów sportowych i duszpasterstw.

 

 

 

III Ogólnopolski Kongres „Wychowanie trwa wiecznie – Rodzina źródłem dobra”
Występy młodych artystów podczas III Ogólnopolskiego Kongresu „Wychowanie trwa wiecznie – Rodzina źródłem dobra”