Punkt interwencyjny Dziecięcego Telefonu Zaufania otwarty w Łodzi

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak uroczyście otworzył w Łodzi nowy Punkt Interwencyjny Dziecięcego Telefonu Zaufania. Można tam otrzymać informacje o działalności Rzecznika, zgłosić do jego Biura swoją sprawę, a także uzyskać pomoc w języku ukraińskim.

Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 w samym centrum miasta, przy ul. Piotrkowskiej 90. Dyżurują tam specjaliści od udzielania pomocy psychologicznej i pedagogicznej w języku ukraińskim, można także dowiedzieć się, w jaki sposób działa Rzecznik Praw Dziecka i jego Biuro oraz zgłosić swoje sprawy związane z rodziną i wychowaniem dzieci.

Darmowy Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12 i czat internetowy działają w Biurze Rzecznika Praw Dziecka całodobowo, jednak są potrzebne również takie miejsca jak to w Łodzi – gdzie można usiąść i porozmawiać z ekspertem twarzą w twarz.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się sprawnie uruchomić tę placówkę. Mam nadzieję, że stanie się ważnym punktem na mapie Łodzi dla wszystkich rodzin, które potrzebują pomocy. Moim celem jest uruchomienie kolejnych takich punktów interwencyjnych w innych regionach Polski – mówił Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

I dodał, że nowo otwarty Punkt Interwencyjny Dziecięcego Telefonu Zaufania znajduje się w miejscu szczególnym:

– To budynek tymczasowej siedziby Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu, miejsce symboliczne, które łączy historię cierpień zadanych dzieciom przez Niemców i Rosjan podczas II wojny światowej z tragediami, które rozgrywają się teraz za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie.

Więcej o działalności darmowego całodobowego Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Увага! Допомога українською мовою 800 12 12 12