Zaiskrzyło w Arenie! Rzecznik podziwiał sportowy kunszt uczniów z Tomaszowa

To był niesamowity pokaz łyżwiarskich umiejętności, którymi mimo młodego wieku mogą się pochwalić uczniowie szkół podstawowych i klubów z Tomaszowa Mazowieckiego. Slalom na lodzie, wyścigi, jazda figurowa, sztafeta, a do tego pokaz akrobatyki na szarfach i tańce z prowadzącą imprezę Idą Nowakowską. Zimowe zawody międzyszkolne „Olimpijskie Iskry w Arenie” były pełne emocji i radości. Patronami imprezy byli Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak i Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.

Piątek był ostatnim dniem zajęć szkolnych przed ruszającymi właśnie w województwie łódzkim feriami zimowymi. Z tej okazji urząd miasta wspólnie z Areną Lodową i Rzecznikiem Praw Dziecka zorganizowali niepowtarzalne sportowe zawody.

Udział wzięło aż 12 reprezentacji tomaszowskich szkół podstawowych, a ich koledzy i koleżanki tłumnie dopingowali zawodników. Przed zawodami odbyły się równie ciekawe pokazy. Na lodzie zachwycali łyżwiarze z klubów UKS Jedynka, KS Pilica i KS Arena oraz z Łódzkiego Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego. A tuż obok nich w powietrzu szybowali na szarfach młodzi akrobaci z klubu sportowego Pasja Aerial Studio.

– Jestem pełen podziwu dla profesjonalnych umiejętności startujących w zawodach i pokazach młodych sportowców. Są tak niesamowicie sprawni, wygimnastykowani, szybcy, aż brakuje słów. Możemy być dumni, że w naszych szkołach i klubach rośnie tak utalentowana sportowo młodzież – skomentował tuż po zawodach Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Młodych sportowców podziwiała też prowadząca imprezę znana tancerka i gwiazda telewizyjna Ida Nowakowska. Po zakończeniu wszystkich konkurencji wspólnie z sędziami przedstawiła wyniki zawodów. Zwycięzcami tegorocznej edycji „Olimpijskich Iskier w Arenie” zostali zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 1, na drugim stopniu podium stanęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 9, a trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3.

Zawodnicy trzech najlepszych drużyn odebrali statuetki, medale i specjalne zestawy nagród przygotowane przez organizatorów. Dodatkowo Rzecznik Praw Dziecka ufundował dla zwycięskich szkół stoły do gry w piłkarzyki. Pozostali uczestnicy „Olimpijskich Iskier w Arenie” również otrzymali medale za udział w zawodach i zestawy gadżetów.

Zimowe zawody międzyszkolne „Olimpijskie Iskry w Arenie”
« z 2 »