Wspaniała gala i moc energii w Arenie Toruń

Tysiące dzieci i rodziców bawiły się w sobotę w Arenie Toruń podczas tańców z Idą Nowakowską, zajęć i warsztatów teatralnych czy muzycznych, a przede wszystkim na pełnym energii i wspaniałej muzyki koncercie Golec uOrkiestra. Przed koncertem Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak i Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczyli odznaczenia osobom i organizacjom zasłużonym w pracy na rzecz dzieci.

Już od rana Arenę Toruń wypełnił gwar dziecięcych głosów. Spora grupa młodych miłośników tańca świetnie się bawiła na parkiecie podczas zajęć z Idą Nowakowską. Znana tancerka i prezenterka pokazywała uczennicom nowe kroki i razem wykonywały skomplikowane taneczne układy.

W południe we foyer Areny ruszyły warsztaty artystyczne prowadzone przez Teatr „Baj Pomorski”, Toruńską Orkiestrę Symfoniczną i Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Młodzi adepci sztuki z ochotą brali udział w zajęciach, a w przerwach słuchali pięknej muzyki.

Po południu główną arenę zapełniły tysiące torunian. Wszyscy obejrzeli galę finałową trwających od środy obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Toruniu. Rzecznik Mikołaj Pawlak wręczył Odznaki Honorowe za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka toruńskim działaczom i organizacjom od wielu lat pracującym na rzecz dzieci.

Odznaki otrzymali: Stowarzyszenie Opieki Nad Dziećmi Opuszczonymi p.n. Oratorium im. bł. ks. Br. Markiewicza w Toruniu; państwo Aniela i Piotr Wojciechowscy prowadzący Rodzinny Dom Dziecka w Stajenczynkach; doktor Anna Grochal – pediatra i neurolog dziecięcy związana z fundacją Daj Szansę; państwo Helena i Krzysztof Rzewuscy prowadzący Dom Rodzinny; tworząca zawodową rodzinę zastępczą Katarzyna Graczyk; emerytowana pracownica Żłobka Miejskiego nr 2 w Toruniu pani Gabriela Świeżawska; Prezes Aleksandra Ruszczak z Fundacji Społeczno-Charytatywnej „Pomoc Rodzinie i Ziemi” prowadząca Hospicjum „Nadzieja”, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość” oraz Klub Sportowy „Niedźwiedzie” Toruń.

– Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka przyznawana jest ludziom, którzy w sposób szczególny pokazują, że dzieci są najważniejsze. Państwo reprezentują różne instytucje, od lat poświęcacie się na rzecz walki o prawa dziecka, i śmiem twierdzić, że każdy z Państwa jest Rzecznikiem Praw Dziecka. Za to Wam bardzo serdecznie dziękuję – mówił Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Odznaczonych dekorował razem z Rzecznikiem prezydent Torunia Michał Zaleski, który skierował też do wszystkich wyróżnionych specjalne listy gratulacyjne.

Prezydent Zaleski wręczył również Mikołajowi Pawlakowi toruńskie odznaczenie – Medal Pamiątkowy Roku Mikołaja Kopernika. – To najwyższe wyróżnienie, jakie nadajemy osobom szczególnie zasłużonym dla najważniejszych idei kopernikańskich. Dziś podkreślamy to, że ich częścią jest także ochrona praw dzieci, zapewniana na szczeblu krajowym przez naszego dostojnego gościa, Rzecznika Praw Dziecka – podkreślił prezydent Torunia.

Po zakończeniu gali Ida Nowakowska zaprosiła na scenę wspaniałych artystów, którzy porwali do tańca i śpiewu tysiące fanów. Muzyka Golec uOrkiestra to prawdziwa energetyczna bomba, która wywołała wśród publiczności eksplozję emocji. Nie obyło się bez bisów, a artyści i prowadząca imprezę Ida Nowakowska jeszcze długo po koncercie rozdawali autografy i robili sobie zdjęcia ze szczęśliwymi fanami.

Wspaniała gala i koncert finałowy w Arenie Toruń