Wspólne kolędowanie z Rzeczniczką Praw Dziecka

– To było niezwykłe i cudowne spotkanie! – Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak była pod wrażeniem tego, z jaką pasją i ogromnym talentem wyśpiewywali kolędy młodzi artyści i artystki uczestniczący w II Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Warszawie.

W środę 10 stycznia w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 rozbrzmiewały wspaniałe głosy młodych wykonawców z całego województwa mazowieckiego.

Organizatorami wydarzenia byli Zespół Szkół Specjalnych nr 89 oraz Parafia pw. Św. Wincentego Pallottiego. Wspólnemu kolędowaniu patronowało Radio Warszawa. Celem wydarzenia było popularyzowanie i pielęgnowanie tradycji kolędniczych, rozbudzanie twórczych zainteresowań dzieci i młodzieży, prezentacja talentów muzycznych, integracja społeczności międzyszkolnej oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami.

Rzeczniczka Praw Dziecka była zachwycona niezwykłymi występami:

„Miałam okazję wysłuchać wspaniałych, młodych artystów, którzy zaprezentowali swoje interpretacje znanych kolęd. W wydarzeniu występowały dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami – Artyści i Artystki wielkiej klasy! To było niezwykłe i cudowne spotkanie!” – napisała Monika Horna-Cieślak i podziękowała Zespołowi Szkół Specjalnych nr 89 w Warszawie oraz Parafii pw. Św. Wincentego Pallottiego za zaproszenie na przegląd.